Поточний № 7 (1395)

19.05.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Біодинамічний календар на травень


03.05.2015

ТРАВЕНЬ

Початок травня теплий - кінець буде холодний.

Травень холодний - рік хлібородний.

Теплі вечори і зоряні ночі у травні - до хорошого врожаю.

За сухим травнем іде сухий червень.

Пізно зацвіла горобина – пізньою буде осінь.

Черемха цвіте перед останніми весняними приморозками.

Часті тумани у травні - на мокре літо.

1 травня. Місяць у знаку Терезів, зростаючий. Сприятливий день для посадки кабачків, патисонів, гарбузів, огірків та інших баштанних культур на розсаду. Можна пересадити розсаду огірків в теплицю під плівку, висадити в ґрунт бобові культури, капусту, кукурудзу, спаржу, а також всі листові і листостеблові овочі. Несприятливий день для посіву, посадки чи пересадки кімнатних квітів.

2 травня. Місяць у знаку Терезів, зростаючий. Рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев, стручкових культур (гороху, квасолі, спаржі, сочевиці), а також всіх видів квітів. Продовжуйте боротьбу зі шкідниками плодово-ягідних дерев і кущів.

3 травня. Місяць у знаку Терезів/Скорпіона, зростаючий. Рекомендується посадка більшості овочевих культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза. Несприятливий день для посадки картоплі, плодових дерев, розмноження рослин корінням, обрізки сухих гілок.

4 травня. Місяць у знаку Скорпіона, Повний Місяць. Не рекомендуються посіви і посадки. Ефективні щеплення, внесення добрив, полив, знищення шкідників, оранка і розпушування ґрунту.

5 травня. Місяць у знаку Скорпіона/Стрільця, спадаючий. Рекомендується бути обережнішим при будь-яких садово-городніх роботах. Полийте і здійсніть позакореневе підживлення розсади та кімнатних рослин органічними добривами.

6 травня. Місяць у знаку Стрільця, спадаючий. Скористайтеся порадами минулого дня. Також не варто сіяти насіння листових овочевих культур.

7 травня. Місяць у знаку Стрільця/Козерога, спадаючий. Сприятливий час для посадки картоплі, редиски, брукви, ріпи. Розпушування, внесення добрив, щеплення дерев. Не рекомендується пересадка квітів.

8 травня. Місяць у знаку Козерога, спадаючий. Сприятливий день для розмноження рослин пагонами. Прорідіть сходи розсади. Можна посадити селеру, пророщені бульби картоплі, посіяти редиску, моркву, буряк, пастернак, кореневу петрушку, ріпу, редьку та інші коренеплоди. Зробіть санітарну обрізку дерев в саду. Несприятливий день для пересадки квітів.

9 травня. Місяць у знаку Козерога, спадаючий. Сприятливий час для посадки картоплі, редиски, брукви, ріпи. Розпушування, внесення добрив, щеплення дерев. Не рекомендується пересадка квітів.

10 травня. Місяць у знаку Козерога/Водолія, спадаючий. Несприятливий день для посадки чи пересадки овочевих культур, поливу як овочевих, так і кімнатних квітів. Обприскайте плодові дерева і кущі від хвороб і шкідників, обробіть рослини стимуляторами росту. Можна розкласти в пристовбурних кругах дерев і кущів напівперепрілий гній, прополоти бур’яни, розпушити ґрунт, обприскати аґрус від борошнистої роси.

11 травня. Місяць у знаку Водолія, спадаючий. Остання чверть. Не рекомендуються посіви і посадки. Рекомендується проводити обприскування і обкурювання, підстригання дерев і кущів, чи зайнятися прополкою.

12 травня. Місяць у знаку Водолія/Риб, спадаючий. Полийте овочеві, зробіть кореневе і позакореневе підживлення культур органічними добривами. Картоплю варто підживляти суперфосфатом і деревною золою, розсаду томатів, розсаду перцю - яєчною шкаралупою, розсаду кабачків – суперфосфатом і сечовиною, а цибулю - пташиним послідом і сечовиною. Посадіть редиску, ріпу, брукву, буряк, моркву, петрушку, селеру. Несприятливий день для посадки чи обрізки плодових дерев та кущів.

13 травня. Місяць у знаку Риб, спадаючий. Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, висадка розсади в ґрунт, обрізка і щеплення дерев і ягідних кущів. Відмінний час для культивації, поливу і внесення добрив.

14 травня. Місяць у знаку Риб/Овна, спадаючий. Не рекомендуються посіви і посадки. Підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування.

15 травня. Місяць у знаку Овна, спадаючий. Скористайтеся порадами минулого дня.

16 травня. Місяць у знаку Овна/ Тільця. Спадаючий. Підживіть томати, перець, баклажани, огірки, гарбузи, кабачки, патисони, фізаліс, капусту. Обприскайте всі теплолюбні культури стимуляторами росту і плодоутворення. Прополіть картоплю. Можна скосити траву на сіно. Не забудьте обробити томати від фітофтори.

17 травня. Місяць у знаку Тільця, спадаючий. Сприятливий день для посіву на розсаду кольрабі літніх строків споживання. Також можна посіяти редиску, редьку, ріпу для зимового зберігання. Прорідіть посіви моркви і буряка, зробіть пасинкування томатів. Рекомендується посадка всіх коренеплодів, бульбових і цибулинних культур.

18 травня. Місяць у знаку Тільця/Близнюків, Новий місяць. Не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки.

19 травня. Місяць в знаку Близнюків, зростаючий. Рекомендується посадка бобових і рослин, що в’ються (плетиста троянда, суниця, виноград), видалення зайвих пагонів, прополка, мульчування, добре готувати місце під газони і грядки, боротися зі шкідниками та хворобами (обприскування і обкурювання).

20 травня. Місяць в знаку Близнюків/Рака, зростаючий. Сприятливий день для висадки у відкритий ґрунт розсади пізньостиглих сортів капусти, томатів, перців і баклажанів, проводити посадку та пересадку ягідних і декоративних кущів. Можна посіяти салат, кріп, броколі, однорічні квіти, багаторічні пряні трави і лікарські рослини у відкритий ґрунт.

21 травня. Місяць в знаку Рака, зростаючий. Рекомендується посадка більшості культур: томатів, капусти, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків.

22 травня. Місяць у знаку Рака/Лева, зростаючий. Скористайтеся порадами двох минулих днів. Несприятливий день для посадки плодових дерев, розмноження рослин корінням, заготовки лікарських трав, викопування коренеплодів та збирання ягід для довготривалого зберігання.

23 травня. Місяць у знаку Лева, зростаючий. Не рекомендується посів і пересадка садово-городніх культур. Варто провести покіс з метою уповільнення росту трав. Сприятливий день для підготовки грядок та газонів до посадок, мульчування, для боротьби зі шкідниками, для обрізки дерев.

24 травня. Місяць у знаку Лева, зростаючий. Сприятливий день для посадки, пересадки та пікіровки посухостійких квітів і квітів, що в’ються. Не рекомендується посів і пересадка садово-городніх культур.

25 травня. Місяць у знаку Лева/Діви, зростаючий. Перша чверть. Не рекомендується садити й пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, виробляти посадки на насіння. Добре приживуться декоративні рослини, не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується саджати рослини, що в’ються.

26 травня. Місяць у знаку Діви, зростаючий. Скористайтеся порадами минулого дня.

27 травня. Місяць у знаку Діви, зростаючий. Займіться благоустроєм присадибної ділянки. Сприятливий день для посадки та пересадки декоративних рослини і відцвілих навесні багаторічних квітів. Догляньте за розсадою, підв’яжіть овочеві культури, що мають довгі стебла. Можна посіяти сидерати: люпин, гречку та ін. для «зеленого добрива».

28 травня. Місяць у знаку Діви/Терезів, зростаючий. Рекомендується посадка квітів, закладка бульб і насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Ефективні полив і сінокіс. Прекрасна пора для зрізання квітів, створення газонних орнаментів, догляду за кімнатними рослинами.

29 травня. Місяць у знаку Терезів, зростаючий. Скористайтеся порадами минулого дня. Займіться обробкою ґрунту (розпушування, компостування, прополка, полив). Можна повторно посіяти кріп, салат, кервель, капусту броколі, висадити в ґрунт розсаду однорічних квітів. Сприятливий день для посіву газонної трави.

30 травня. Місяць у знаку Терезів/Скорпіона, зростаючий. Рекомендується посадка більшості культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза. Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави і саджати дерева. Ефективні внесення добрив, знищення шкідників, розпушування ґрунту. Не рекомендується проводити полив рослин, бо може призвести до загнивання коріння.

31 травня. Місяць у знаку Скорпіона, зростаючий. Сприятливий день для посадки багаторічної цибулі, рекомендується посадка більшості культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза. Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави і саджати дерева. Ефективні підрізка дерев і ягідних кущів, щеплення, внесення добрив, полив, знищення шкідників, розпушування ґрунту.