Поточний № 4 (1431)

29.05.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Біодинамічний календар на травень


27.04.2016

ТРАВЕНЬ

Початок травня теплий - кінець буде холодний.

Травень холодний - рік хлібородний.

Теплі вечори і зоряні ночі - до хорошого врожаю.

За сухим травнем іде сухий червень.

Пізно зацвіла горобина – пізньою буде осінь.

Часті тумани у травні - на мокре літо.

Багато хрущів - на сухе літо.

1 травня. Місяць у Рибах, спадаючий.

ВОСКРЕСІННЯ ГОСПОДНЄ – ПАСКА. ХРИСТОС ВОСКРЕС!

2 травня. Місяць у Рибах/Овні. Спадаючий. Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, висадка розсади в ґрунт, обрізка і щеплення дерев і ягідних кущів. Сприятливий день для культивації, поливу рослин та внесення органічних добрив.

3 травня. Місяць в Овні, спадаючий. Сприятливий день для посіву салатних та пряних культур. Займіться пікіровкою або висадкою розсади капусти. Рекомендується підживлення декоративних і овочевих культур, які знаходяться в стадії цвітіння.

4 травня. Місяць в Овні/Тільці, спадаючий. Сприятливий день для посіву салату, гірчиці, кропу, базиліка, петрушки, редиски, цибулі на перо і пекінської капусти. Проведіть позакореневе підживлення рослин добривами. Пасинкування та прищипування овочевих культур. Займіться обрізуванням вусів полуниці, обрізкою дерев та ягідних кущів, проріджуванням сходів, прополкою.

5 травня. Місяць у Тільці, спадаючий. Не рекомендуються посіви і посадки. Підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування.

6 травня. Місяць у Тільці/Близнюках. Новий Місяць. Не рекомендуються посіви, посадки та пересадки. Займіться знищенням бур’янів, прополкою.

7 травня. Місяць у Близнюках. Зростаючий. Рекомендується посадка бобових і рослин, що в’ються (плетиста троянда, суниця, виноград), видалення зайвих пагонів, прополка, мульчування, сприятливий день для підготування місця під газони і грядки, боротьби зі шкідниками.

8 травня. Місяць в Близнюках/Ракові. Зростаючий. Сприятливий день для посіву та посадки розсади баштанних та гарбузових культур, квітів.

9 травня. Місяць у Ракові. Зростаючий. Рекомендується посадка розсади у відкритий ґрунт більшості овочевих культур: томатів, капусти, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків. Можна зайнятися прополкою та проріджуванням сходів.

10 травня. Місяць у Ракові. Зростаючий. Скористайтеся порадами минулого дня.

11 травня. Місяць у Ракові/Левові, зростаючий. Сприятливий день для посіву салатних рослин, цибулі, кропу та інших. Можна висаджувати розсаду усіх видів листової капусти, розсади помідорів, перцю та баклажанів у відкритий ґрунт. Займіться посівом також у відкритий ґрунт, тобто безрозсадним способом, огірків і помідорів. Також полив та підживлення як кімнатних так і садових квітів. Несприятливий день для висадки ампельних та рослин, що в’ються.

12 травня. Місяць у Левові. Зростаючий. Не рекомендується посів і пересадка садово-городніх культур. Сприятливий день для посадки ягідних кущів та плодово-ягідних дерев. Займіться підготовкою грядок і газонів до посадок, мульчуванням, боротьбою зі шкідниками та обрізкою дерев.

13 травня. Місяць у Левові/Діві. ПЕРША ЧВЕРТЬ. Несприятливий день для підживлення рослин мінеральними добривами.

14 травня. Місяць у Діві, зростаючий. Не рекомендується садити та пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживуться декоративні рослини, не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити такі, що в’ються.

15 травня. Місяць у знаку Діви/Терезів, зростаючий. Скористайтеся порадами минулого дня.

16 травня. Місяць у Терезах, зростаючий. Сприятливий день для висадки у відкритий ґрунт розсади помідорів, перцю, баклажанів, огірків. Розташування Місяця сприяє вдалій посадці саджанців фруктових та декоративних дерев та кущів, посіву однорічних квітів.

17 травня. Місяць у Терезах, зростаючий. Рекомендується посадка квітів, закладка бульбових і насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Ефективні полив і сінокіс. Сприятливий день для зрізання квітів, створення газонних орнаментів, догляду за кімнатними рослинами.

18 травня. Місяць у Терезах/ Скорпіоні, зростаючий.

Сприятливий день для посіву рослин призначених для отримання свіжої зелені, висадки у відкритий ґрунт розсади томатів, перцю, баклажанів, огірків, посадки декоративних кущів та троянд. Також можна посіяти у відкритий ґрунт насіння помідорів та огірків.

19 травня. Місяць у Скорпіоні, зростаючий. Посадка більшості овочевих культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза. Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави і садити дерева. Ефективними будуть підрізування дерев і ягідних кущів, щеплення, внесення добрив, полив, знищення шкідників, розпушування ґрунту.

20 травня. Місяць у Скорпіоні/Стрільці, зростаючий. Скористайтеся порадами минулого дня.

21 травня. Місяць у Стрільці, зростаючий. Сприятливий день для посіву та посадки салатних та пряних культур, підживлення та полив. Рекомендується посів та висадка розсади томатів, перцю, огірків у відкритий ґрунт. Скошений газон сповільнить свій ріст.

22 травня. Місяць у Стрільці. ПОВНИЙ МІСЯЦЬ. Не рекомендуються будь-які садово-городні роботи.

23 травня. Місяць у Стрільці/Козерозі, спадаючий. Сприятливий день для обрізки плодово-ягідних дерев, формування овочевих культур, висадки у відкритий ґрунт розсади помідорів, перцю, баклажанів. Рекомендуються посів та посадка коренеплідних культур, проріджування сходів, внесення органічних добрив, посів бобових та зернових культур.

24 травня. Місяць у Козерозі, спадаючий. Посадка і пересадка дерев і кущів, розпушування ґрунту, внесення добрив, щеплення дерев, покіс.

25 травня. Місяць у Козерозі/Водолії, спадаючий. Сприятливий день для посадки пізніх сортів картоплі і овочевих коренеплідних культур. Заготівля квітів, плодів і насіння лікарських рослин.

26 травня. Місяць у Водолії, спадаючий. Не рекомендуються посіви і посадки. Можна збирати зернові та коренеплоди, косити, проводити обприскування і обкурювання, підстригання дерев і кущів, прищипування, прополку.

27 травня. Місяць у Водолії, спадаючий. Скористайтеся порадами минулого дня.

28 травня. Місяць у Водолії/Рибах, спадаючий. Сприятливий день для посіву салатних, пряних культур та квітів. Займіться позакореневим підживленням декоративних рослин, тих що цвітуть та овочевих. Рекомендується посадка картоплі, заготівля лікарських трав. Зібраний врожай сьогодні не підлягає довготривалому зберіганню.

29 травня. Місяць у Рибах, спадаючий. ОСТАННЯ ЧВЕРТЬ. Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, обрізка і щеплення дерев і ягідних кущів. Заготівля варення і солінь. Відмінний час для культивації, поливу і внесення добрив.

30 травня. Місяць у Рибах/Овні, спадаючий. Сприятливий день для посіву салату, кропу, цибулі на перо, редиски, петрушки, базиліку. Займіться розпушування ґрунту, прорідіть сходи посівів, не забудьте обрізати вуса у полуниці . Рекомендується обрізка дерев та кущів.

31 травня. Місяць в Овні, спадаючий. Не рекомендуються посіви і посадки. Займіться підготовкою ґрунту під посів, знищенням шкідників, прополкою і мульчуванням. Збір врожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушка овочів і фруктів.