Поточний № 5 (1432)

22.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Біодинамічний календар на вересень 2011


01.09.2011

ВЕРЕСЕНЬ

Чим тепліший і сухіший вересень, тим пізніше прийде зима.
Грім у вересні – на теплу й довгу осінь, а в жовтні – на малосніжну зиму.
Дощовий вересень – на врожай наступного року.
Кури починають рано линяти - до ранньої і холодної зими.
Дружний відліт птахів у вирій - ознака суворої зими.
Коли журавлі летять низько над землею, то це точна прикмета, що вже недалеко й зима.
Великі й високі мурашині купи восени - на сувору зиму.
Бджоли щільно затягують вічка у вуликах прополісом - на холодну зиму, а залишають льоток майже відкритим - на теплий перезимок.
Миші риють нори входом на південь - зима буде сувора.
У лісі мало грибів, а багато жолудів - чекай суворої зими.
Багато павутиння і шпаки не поспішають відлітати - осінь погодою порадує.
Восени довго не зникають мухи - осінь буде затяжною і сніг ляже пізно.
Пізноцвіт осінній зацвіте рано – холод теж навідається рано.
Осінь ясна – зима холодна.
***
1 вересня з 21.49 – 4 вересня до 0.05. Місяць у Скорпіоні.
Сівба огірків, шпинату, ревеню, спаржі, щавлю, цибулі-чорнушки. Збирання врожаю плодових і зеленних для швидкого споживання. Засолювання, консервування, виготовлення вина. Посадка і пересадка ягідних кущів. Збирання лікарських рослин. Полив, розпушування грунту, внесення органічних добрив, боротьба з шкідниками.
4 вересня з 0.05 – 6 вересня до 5.05. Місяць у Стрільці. 4 вересня, 14.33 – Перша четверть Місяця.
Збирання зернових, коренеплодів. Посадка саджанців плодових і декоративних дерев, ягідних кущів. Сушка овочів, фруктів, пряних трав, грибів. Видалення зайвих пагонів, хворих і пошкоджених гілок у рослин. Вигонка зеленої цибулі, петрушки, селери.
6 вересня з 5.05 – 8 вересня до 12.44. Місяць у Козерогові.
Сівба редиски, висадка хрону, ревеню. Посадка саджанців і розмноження відводками плодових дерев і кущів. Неглибоке перекопування грунту під деревами. Консервування і закладання на зберігання коренеплодів. Збирання насіння і лікарських рослин.
8 вересня з 12.44 – 10 вересня до 22.28. Місяць у Водолії.
Не рекомендуються посіви і посадки. Збирання врожаю зернових, коренеплодів, зеленних. Консервування. Культивація і перекопування грунту, видалення бур‘янів.
10 вересня з 22.28 – 13 вересня до 9.51. Місяць у Рибах. 12 вересня, 12.27 – Повний Місяць.
Полив, розпушування, перекопування грунту з внесенням органічних добрив. Прибирання рослинних решток, підготовка грядок під підзимові посіви. Заготівля коренеплодів петрушки, селери, кореневищ щавлю, багаторічної цибулі та цибулі ріпки для отримання зелені взимку.
13 вересня з 9.51 – 15 вересня до 22.26. Місяць у Овні.
Не проводять посадок і пересадок. Перекопування грунту під кущами смородини, агрусу і малини для знищення шкідників. Обрізка ягідних кущів. Підготовка посадкових ям для весняної посадки. Збирання коренеплодів для тривалого зберігання, фруктів, ягід.
15 вересня з 22.26 – 18 вересня до 11.08. Місяць у Тельці.
Посадка плодових дерев, зубків і бульбочок озимого часнику. Посів зеленних для зимової вигонки. Заготівля живців. Викопування бульб і цибулин багаторічних квітів, що не зимують у відкритому грунті, закладання їх на зберігання. Збирання овочів і фруктів. Засолювання, консервування, заморожування.
18 вересня з 11.08 – 20 вересня до 21.55. Місяць у Близнюках.
Не проводять посадок і пересадок. Збирання овочів, фруктів, ягід для тривалого зберігання, сушка, консервування. Сівба зеленних для зимової вигонки. Формуюча обрізка, видалення сухих і непотрібних рослин. Підготовка посадкових ям для весняної посадки.
20 вересня з 21.55 – 23 вересня до 4.57. Місяць у Ракові. 20 вересня, 23.05 – Остання четверть Місяця.
Посів і посадка всього, що не потребує тривалого зберігання і не росте у висоту. Збирання врожаю для швидкого споживання. Засолювання, консервування, квашення. Полив, внесення добрив. Розкидання під деревами, кущами і на грядках компосту. Перекопування грунту, підгортання ягідників і багаторічних квітів. Посадка озимого часнику, тюльпанів, нарцисів, гіацинтів. За сухої погоди вологозарядний полив плодово-ягідних і декоративних культур.
23 вересня з 4.57 – 25 вересня до 7.51. Місяць у Левові.
Не проводять посадок і пересадок. Збирання зернових, коренеплодів, зеленних, фруктів для тривалого зберігання. Перекопування грунту під кущами смородини, агрусу і малини для знищення шкідників. Обрізка ягідних кущів. Підготовка посадкових ям.
25 вересня з 7.51 – 27 вересня до 7.52. Місяць у Діві.
Підзимові посіви моркви, буряків, ріпи. Вигонка цибулевих. Розпушування, підгортання, видалення бур‘янів, заготовка грунтових сумішей. Боротьба з грунтовими шкідниками.
27 вересня з 7.52 – 29 вересня до 7.06. Місяць у Терезах. 27 вересня, 6.47 – Новий Місяць (Молодик).
Не рекомендується посадка будь-яких рослин. Полив, розпушування вологого грунту. Видалення бур‘янів, сухих рослин. Прищипування і пасинкування овочевих культур, вирощуваних у теплиці чи кімнаті.
29 вересня з 7.06 – 1 жовтня до 7.43. Місяць у Скорпіоні.
Підзимові посіви цибулі, моркви, буряків, шпинату, щавлю, петрушки, кропу, озимого часнику. Посадка і пересадка кімнатних рослин. Полив, розпушування, внесення органічних добрив.