Поточний № 4 (1431)

17.06.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Біодинамічний календар на жовтень 2011


29.09.2011

Жовтень
Восени довго не зникають мухи - осінь буде затяжною, сніг ляже пізно.
Сніг рано ляже - весна швидше слово скаже.
Листя падає на землю «долілиць» - на врожай.
Спориш довго не змінює восени свого кольору - на щедрий врожай зернових наступного року.
У який день тижня випаде перший сніг восени, то в цей день навесні треба садити картоплю - і тоді матимете щедрий урожай.
Якщо на Покрову (14 жовтня) вітер дме з півдня - зима буде теплою, із заходу - помірною, з півночі або сходу - холодною.
Якщо цього ж дня зранку дме вітер з півдня, а з обіду - з півночі, початок зими буде теплий, а потім значно похолодає.
Після Трифона і Пелагеї (21 жовтня) відчутно холоднішає.
***

1 жовтня з 7.43 – 3 жовтня до 11.17. Місяць у Стрільці.
Підзимові посіви цибулі, часнику. Сівба у теплиці та кімнаті салату, крес-салату, шпинату, кропу. Прикопування саджанців. Збирання коренеплодів, зернових, насіння, лікарських рослин. Посадка плодових і декоративних дерев, кущів. Видалення сухих і пошкоджених гілок на деревах і ягідниках.
3 жовтня з 11.17 – 5 жовтня до 18.20. Місяць у Козерогові. 4 жовтня, 6.15 – Перша четверть Місяця.
Сіємо на зиму моркву, буряки, ріпу, зеленні, однорічні та багаторічні квіти, насіння яких потребує стратифікації. Посадка бульбочок озимого часнику і дрібної цибулі-сіянки. Заготівля живців. Культивація, перекопування грунту. Підготовка ям до весняної посадки дерев.
5 жовтня з 18.20 – 8 жовтня до 4.15. Місяць у Водолії.
Не рекомендуються посіви і посадки. Збирання врожаю зернових, зелені, плодів і коренеплодів. Консервування. Заготівля грунтових сумішей для розсади. Прибирання газонів і клумб. Видалення гнізд зимуючих шкідників саду.
8 жовтня з 4.15 – 10 жовтня до 15.59. Місяць у Рибах.
Сприятливий час для підзимових посівів моркви, буряків, шпинату. Полив, розпушування вологого грунту, перекопування грядок з внесенням органіки, прибирання рослинних решток. Підготовка живців для зимового і весняного щеплення. Висадка цибулин тюльпанів, гіацинтів, нарцисів для вигонки.
10 жовтня з 15.59 – 13 жовтня до 4.36. Місяць у Овні. 12 жовтня, 5.06 – Повний Місяць.
Сівба кропу, петрушки для вирощування в теплиці або кімнаті. Підзимові посіви. Полив, підживлення рослин, боротьба з шкідниками і хворобами. Підготовчі роботи з укриття троянд на зиму.
13 жовтня з 4.36 – 15 жовтня до 17.16. Місяць у Тельці.
Підзимові посіви. Перекопування і підготовка грядок для ранньовесняних посівів, а також ям для весняної посадки дерев і кущів. Висаджування цибулинних квітів для вигонки. Полив і підживлення кімнатних рослин та вигонкової зелені.
15 жовтня з 17.16 – 18 жовтня до 4.39. Місяць у Близнюках.
Не проводять посадок і пересадок. Розпушування сухого грунту, боротьба з наземними шкідниками. Обрізка ягідних кущів. Пересадка кімнатних рослин. Перебирання і закладання на зберігання посадкового матеріалу гладіолусів. Прищипування і пасинкування овочевих культур у теплиці.
18 жовтня з 4.39 – 20 жовтня до 13.07. Місяць у Ракові.
Посів листкових овочів, посадка коренеплодів петрушки і селери, багаторічної цибулі для отримання вигонкової зелені. Полив, підживлення, пересадка кімнатних квітів. Збирання врожаю для швидкого споживання. Засолювання, консервування, квашення. Заготівля живців для щеплення та укорінення з метою отримання саджанців.
20 жовтня з 13.07 – 22 жовтня до 17.42. Місяць у Левові. 20 жовтня, 6.30 – остання четверть Місяця.
Не проводити посів і посадку рослин. Збирають гнізда зимуючих шкідників. Обрізка і видалення зайвих пагонів у кімнатних рослин. Культивація і перекопування грунту. Укривання суниці та багаторічних овочевих і квіткових культур на зиму.
22 жовтня з 17.42 – 24 жовтня до 18.51. Місяць у Діві.
Посадка і пересадка рослин. Підзимові посіви зелені, моркви, буряків, ріпи. Розпушування, підгортання, заготівля грунтових сумішей, видалення бур‘янів, боротьба з грунтовими шкідниками. Підготовка ям для весняної посадки дерев і кущів. Укладання на зимове зберігання овочів і фруктів.
24 жовтня з 18.51 – 26 жовтня до 18.10. Місяць у Терезах. 26 жовтня, 7.05 – Новий Місяць (Молодик).
Підзимові посіви. Посадка коренеплодів петрушки, селери, багаторічної цибулі для отримання вигонкової зелені. Внесення сухих добрив при розпушуванні в горшки з кімнатними рослинами та вигонковою зеленню. Полив, розпушування вологого грунту. Укривання багаторічних квітів, ягідних кущів.
26 жовтня з 18.10 – 28 жовтня до 17.47. Місяць у Скорпіоні.
Не рекомендується проводити посадки і пересадки будь-яких культур. Огляд закладених на зиму овочів і фруктів. Видалення бур‘янів, роботи у теплиці. Підготовка до холодів теплолюбних рослин, що зимують у відкритому грунті.
28 жовтня з 17.47 – 30 жовтня до 18.40. Місяць у Стрільці.
Вигонка зелені овочевих культур у теплиці або кімнаті. Розпушування грунту, внесення органічних і мінеральних добрив, полив. Обрізка і видалення зайвих пагонів у кімнатних рослин, обприскування їх від шкідників і хвороб. Роботи зі снігозатримання на ділянці.
30 жовтня з 18.40 – 2 листопада до 0.09. Місяць у Козерогові.
Посадка рослин, які повільно ростуть, коренеплодів. Висадка маточників. Сівба насіння помідорів на розсаду. Вигонка зелені з багаторічної цибулі, петрушки, селери. Посадка і пересадка кімнатних рослин, полив і підживлення.