Поточний № 4 (1431)

16.04.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Біодинамычний календар на веесень 2013


29.08.2013

ВЕРЕСЕНЬ
Чим тепліший і сухіший вересень, тим пізніше прийде зима.
Грім у вересні нагадує про теплу й довгу осінь, а в жовтні - малосніжну зиму.
Дощовий вересень – на врожай наступного року.
Кури починають рано линяти - до ранньої і холодної зими.
Дружний відліт у вирій птахів - ознака суворої зими.
Коли журавлі летять низько над землею, то це точна прикмета, що вже недалеко й зима.
Великі й високі мурашині купи восени - на сувору зиму.
Бджоли щільно затягують вічка у вуликах прополісом - на холодну зиму, а залишають льоток майже відкритим - на теплий перезимок.
У лісі мало грибів, а багато жолудів - чекай суворої зими.
Багато павутиння і шпаки не поспішають відлітати - осінь погодою порадує.
Восени довго не зникають мухи - осінь буде затяжною, і сніг ляже пізно.
Пізноцвіт осінній зацвіте рано – холод теж навідається рано
.
***
1 – 2 вересня. Місяць у Ракові.
Посів і посадка всього, що не потребує тривалого зберігання і не росте у висоту. Збирання врожаю для швидкого споживання. Засолювання, консервування, квашення. Полив, внесення добрив. Розкидання під деревами, кущами і на грядках компосту. Перекопування ґрунту, підгортання ягідників і багаторічних квітів. Посадка озимого часнику, тюльпанів, нарцисів, гіацинтів. За сухої погоди вологозарядний полив плодово-ягідних і декоративних культур.
3 – 5 вересня. Місяць у Левові. 5 вересня, 13.38 – Новий Місяць (Молодик).
Не проводять посадок і пересадок. Збирання зернових, коренеплодів, зеленних, фруктів для тривалого зберігання. Перекопування ґрунту під кущами смородини, аґрусу і малини для знищення шкідників. Обрізка ягідних кущів. Підготовка посадкових ям.
6 – 9 вересня. Місяць у Діві.
Підзимові посіви моркви, буряків, ріпи. Вигонка цибулевих. Розпушування, підгортання, видалення бур’янів, заготовка ґрунтових сумішей. Боротьба з ґрунтовими шкідниками.
10 – 11 вересня. Місяць у Терезах.
Не рекомендується посадка будь-яких рослин. Полив, розпушування вологого ґрунту. Видалення бур‘янів, сухих рослин. Прищипування і пасинкування овочевих культур, вирощуваних у теплиці чи кімнаті.
12 вересня - Місяць у Скорпіоні. 19.10 – Перша четверть Місяця.
Підзимові посіви цибулі, моркви, буряків, шпинату, щавлю, петрушки, кропу, озимого часнику. Посадка і пересадка кімнатних рослин. Полив, розпушування, внесення органічних добрив.
13 – 14 вересня. Місяць у Стрільці.
Збирання врожаю зернових, коренеплодів. Посадка саджанців плодових і декоративних дерев, ягідних кущів. Сушка овочів, фруктів, пряних трав, грибів. Видалення зайвих пагонів, хворих і пошкоджених гілок і рослин. Вигонка зеленої цибулі, петрушки, селери.
15 – 16 вересня. Місяць у Козерогові.
Сівба редиски, висадка хрону, ревеню. Посадка саджанців і розмноження відводками плодових дерев і кущів. Неглибоке перекопування ґрунту під деревами. Консервування і закладання на зберігання коренеплодів. Збирання насіння і лікарських рослин.
17 – 18 вересня. Місяць у Водолії. 18 вересня, 12.09 – Повний Місяць.
Не рекомендуються посіви і посадки. Збирання врожаю зернових, коренеплодів, зеленних. Консервування. Культивація і перекопування ґрунту, видалення бур‘янів.
19 – 21 вересня. Місяць у Рибах. Полив, розпушування, перекопування ґрунту з внесенням органічних добрив. Прибирання рослинних решток, підготовка грядок під підзимові посіви. Заготівля коренеплодів петрушки, селери, кореневищ щавлю, багаторічної цибулі та цибулі ріпки для отримання зелені взимку.
22 – 23 вересня. Місяць у Овні.
Не проводять посадок і пересадок. Перекопування ґрунту під кущами смородини, аґрусу і малини для знищення шкідників. Обрізка ягідних кущів. Підготовка посадкових ям для весняної посадки. Збирання коренеплодів для зберігання, фруктів, ягід.
24 – 26 вересня. Місяць у Тельці.
Посадка плодових дерев, зубків і бульбочок озимого часнику. Посів зеленних для зимової вигонки. Заготівля живців. Викопування бульб і цибулин багаторічних квітів, що не зимують у відкритому ґрунті, й закладання їх на зберігання. Збирання овочів і фруктів. Засолювання, консервування, заморожування.
27 – 28 вересня до 21.55. Місяць у Близнюках. 27 вересня, 5.57 – Остання Чверть Місяця.
Не проводять посадок і пересадок. Збирання овочів, фруктів, ягід для тривалого зберігання, сушка, консервування. Сівба зеленних для зимової вигонки. Формуюча обрізка, видалення сухих і небажаних рослин. Підготовка посадкових ям для весняної посадки.
29 – 30 вересня. Місяць у Ракові.
Засолювання, консервування, виготовлення вина. Посадка і пересадка ягідних кущів. Збирання лікарських рослин. Полив, розпушування ґрунту, внесення органічних добрив, боротьба зі шкідниками.