Поточний № 4 (1431)

23.04.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Червень обіцяють аномальним: холод - спека - зливи, грози


11.05.2012

У ПЕРШІЙ половині червня в Україні буде спекотна погода, в другій очікується зниження температури й дощі. Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомила на прес-конференції завідуюча відділенням кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту МНС України Вазіра Мартазінова.

За її словами, «хоч червень і почнеться з невеликого похолодання, проте, ми очікуємо подальший розвиток екстремально теплих процесів і аномальної температури».
В. Мартазінова прогнозує, що температура може підніматися на 10-11 градусів вище середньодобової норми. За її словами, з 5 до 15 червня вдень температура повітря доходитиме до 30-32 градусів спеки, а вночі знижуватиметься 16-18 градусів.
При цьому підкреслила, що до 20 червня буде різке зниження температури й очікуються сильні опади.
«Друга половина червня буде дощовою й прохолодною, температура вночі 10-12 градусів на більшій частині території України, а денна - близько 20-22 градусів», - додала В. Мартазінова.
Вона зазначила, що наприкінці червня очікуються «дуже сильні опади практично по всій території України у вигляді дощу, причому зливового характеру зі шквалами, штормом і грозами».