Поточний № 4 (1431)

22.05.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Чим шкідливий магазинний майонез?


22.12.2011

Олександр Батурін, заступник директора Інституту харчування РАМН, радить: «Готуючи овочевий салат, не зловживайте майонезом. Придумайте заправку простішу, яка міститиме менше калорій і складатиметься в основному з рослинної олії. Це дозволить зберегти початковий смак продукту. Є навіть така приказка: «Невміла господиня додає в свої страви майонез».

У Франції заправка страв купованим майонезом вважається моветоном. На батьківщині цього соусу його використовують нечасто, але коли використовують - вибір припадає на домашній.
Готується він дуже легко: потрібно взяти півсклянки рослинної олії, одне яйце, столову ложку оцту, цукор і сіль на смак. У фарфорову чашу вилити сирий жовток, посолити і перемішати віночком. Після цього поступово (по чайній ложці) додавати рослинну олію, після кожного разу ретельно перемішуючи її з жовтком. Коли вони утворюють густу однорідну масу, потрібно додати оцет, а якщо соус вийшов дуже густим, додається столова ложка теплої води. Щоб зробити смак гострішим, можна додати 1/2 чайної ложки гірчиці, яку слід перемішати з жовтком до додавання олії.
Такий майонез містить лише один жовток, а отже і вміст холестерину, який ви споживете, буде дуже малий. Можна також приготувати відносно корисний соус зовсім без яєць. Для цього буде потрібно 70 мл молока, 70 мл оливкової олії, 70 мл рафінованої соняшникової олії, столова ложка соку лимона, сіль, гірчиця і зелень. Вилийте олію і молоко в склянку для ретельного збивання (все повинно бути зразково рівної температури). Збийте за допомогою блендера і додайте лимонний сік, зелень і гірчицю.