22.10.2020
Зібрати гарний врожай картоплі – лише півсправи. Найбільша біда, коли зібрана картопля раптом починає гнити. Через це можна втратити весь урожай. Простим перебиранням коренеплодів тут не обійтися. Треба спочатку зрозуміти, чому це відбувається, інформує Ukr.Media.
ПРИЧИНИ ГНИТТЯ КАРТОПЛІ
Мокра гниль. Патоген зимує у ґрунті. Навесні заражає бульби, сприяє розвитку інфекції сира погода.
Фітофтора. Спочатку уражає бадилля, потім переходить на коренеплоди. Зовні виглядає спочатку як сріблястий наліт.
Чорна парша. Бульби вкриваються чорними коростами. Виявити хворі кущі можна за листям – воно скручується з країв до центру.
Суха плямистість. На листі і бульбах з’являються чорні плями, які і стають причиною гниття.
Кільцева гниль. З’являється всередині бульб у вигляді чорних жилок. Причина – сирий ґрунт і спека.
Лікування картоплі
Уражені цими недугами бульби треба відкласти окремо і використати у першу чергу. Решту розкласти у сухому приміщенні і обприскати препаратами:
Фітоспорин-М – його розводять водою, на 5 г порошку беруть 250 мл води. Цього достатньо на 10 кг бульб. Після обробки їх треба просушити.
Фітолікар – 150 г засобу потрібно розвести у 10 л води. Витрата – 3 л води на 100 кг картоплі. Після обприскування бульби треба висушити.
Антигниль – 30 г порошку потрібно розвести у 10 л води і розпорошити на 300-400 кг бульб. Також порошком можна припудрити поверхню тари, де будете зберігати урожай.
Профілактика
Для посадки слід брати тільки здорові коренеплоди.
Бульби перед посадкою ріжуть за кілька днів до висадки. Протягом цього часу зріз затягнеться плівкою, що не дасть бактеріям потрапити всередину.
Перед висадкою коренеплоди обробляють фунгіцидами. За перших ознак хвороби кущі викопують і викидають. Надлишок азотних добрив може призвести до появи гнилі. Тому не зловживайте азотом. Причиною гнилі може бути нестача кисню. Тому ґрунт треба регулярно розпушувати.
За півтора-два тижні до збору можна скосити бадилля. Це не дасть перейти фітофторі з неї на бульби. Дотримання цих правил дозволить зберегти урожай.
Залишить свій відгук