Поточний № 5 (1432)

24.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Чому сохне ялівець


07.02.2013

У садовому дизайні хвойні рослини - усілякі форми ялини, сосни, ялівця, ялиці, модрини - є дуже помітними «персонами», особливо якщо мова йде про прикрашення альпійських гірок. Зупинимося на ялівці, оскільки інші хвойні вирощувати значно простіше...
Ялівець, хоча і розповсюджений широко в природі, але це досить ніжна рослина: ледве що не так, може миттєво засохнути. Зазвичай причин цього явища дві: або підвищення концентрації солей у ґгрунті, або повне висихання коренів (часто у молодих рослин після посадки). Давайте розглянемо секрети вирощування ялівця.

УМОВИ ВИРОЩУВАННЯ, ПОСАДКА ЯЛІВЦЯ
Незважаючи на те, що яловець вважається посухостійкою рослиною, не варто допускати суцільного пересихання його коренів у всій глибині ґрунту. У природі він любить зростати на вогких місцях (однак на купинах, часто у симбіозі з дружніми рослинами, такими як береза), або в гірській місцевості. В обох випадках його корінням не загрожує повне пересихання (камені дуже добре зберігають під собою вологу, у горах дощова вода довго зберігається в ущелинах у вигляді вологого ґрунту).
Після посадки, поки саджанець не випустив довгих коренів, ґрунт біля нього просто необхідно мульчувати (іноді при посадці саджанці хвойних рекомендують у перший рік притінювати гілками).
Склад ґрунту, який би влаштував ялівець, підібрати нескладно: це суміш торфу, піску та трохи глини (рн=5-5,5). Ніяких добрив вносити не потрібно - ними легко нашкодити ялівцю, до того ж щорічні прирости його дуже невеликі та їм вдосталь вистачить навколишнього ґрунту. Крім того, при достатку добрив карликові та сланкі форми втрачають свій вишуканий вигляд і перетворюються у не карликові, звичайні.
Відомо, що ялівець вважається світлолюбною рослиною, але іноді у півтіні зберігається краще, ніж на сонці. Однак якщо проблема забезпеченості його вологою вирішена, на сонячному місці кущі стають більш густими та розкидистими.
РОЗМНОЖЕННЯ
У ялівця добре вкорінюються живці: з 10 живців 2-3 повинні дати сильне коріння. У квітні потрібно зрізати гілочки так, щоб вони мали три «віки», тобто прирости трьох років (живці ялівця, що мають трирічну деревину, вкорінюються краще, ніж однолітні пагони). Ці живці необхідно розмістити в саду на постійному місці, під склом, на розсіяному світлі, можна поставити шматок фанери з сонячного боку.
Ялівець можна розмножувати і насінням, хоча воно сходить довго. Для одержання насіння потрібно зібрати фіолетові ягоди, вони достигають тільки на другий рік.