12.07.2012
Вже на початку червня листя часнику почало чомусь жовтіти. Чи то спека позначилась на стані рослин, чи, може, якихось речовин не вистачає у грунті?
Надія Скок, сел. Велика Лепетиха, Херсонська область.
Причин передчасного пожовтіння і відмирання кінчиків листочків озимого (і ярового також) часнику може бути кілька. По-перше, холодні ночі на початку квітня могли призупинити розвиток кореневої системи, звідси недостатність поживних речовин для листків. По-друге, недостача води в травні. За такої сильної посухи поливати потрібно було щодня, зробивши канавки уздовж рядків, а потім засипати їх сухою землею. І третє - фузаріоз. Отут уже зараз нічого не зробиш, крім видалення хворих рослин і поливання місця, де вони росли, марганцівкою. Було холодно, живлення не вистачало: потрібно було підживити часник аміачною селітрою відразу після того, як з'явилася можливість розпушити грунт навколо сходів. Для цього вистачить
1 сірникової коробки селітри на 10 кв. м.
Через 10-12 днів потрібно підживити калійними добривами або півлітровою баночкою деревної золи, розсипавши по поверхні і загорнувши розпушувачем чи сапкою в грунт.
Мульчувати слід тільки перепрілою тирсою, перегноєм, обпалим листям або плівкою. Щоб уникнути (частково, звичайно) ризику появи фузаріозу, ділянку перед посадкою можна поливати гарячою марганцівкою, протралювати і зубки часнику в рожевому (негарячому) розчині.
Залишить свій відгук