Поточний № 5 (1432)

24.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

День батька


14.06.2012

У багатьох країнах світу в третю неділю червня святкується День батька.

Почали його святкувати в Америці. Жінка на ім’я Сонора Смарт, в заміжжі Додд (Sonora Smart Dodd), в 1909 році в церкві під час служби, присвяченої Дню матері, подумала про те, що після смерті матері її і ще п’ятьох дітей виховував батько, Вільям Джексон Смарт. 
Сонора хотіла, щоб її батько знав, яка він особлива людина для неї, як вона його любить і цінує. Адже її батько жертвував усім, щоб виконувати всі свої батьківські обов’язки і був в очах його дочки найбільш мужнім, неегоїстичним і люблячим чоловіком.
Сонора звернулася до місцевої влади з пропозицією заснувати нове свято, її підтримали і збиралися влаштувати святкування 5 червня - в день народження Вільяма Смарта, але часу на підготовку не вистачило, і свято було перенесено на 19 червня. Незабаром свято стало популярним і в інших містах штату.
Отже, День батька з’явився як вияв любові та подяки, які дочка присвятила своєму батькові. Троянди - квіти Дня батька: червоні носять, якщо батько живий, і білі, якщо батько помер.
Слідом за США День батька в третю неділю червня стали відзначати Великобританія, Нідерланди, Франція, Китай та інші країни. А ось в Україні, на жаль, поки що цієї традиції немає...
У 2012 році День батька припадає на 17 червня.