Поточний № 4 (1431)

25.05.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Дерево життя


12.02.2015

Він є, мабуть, найбільш унікальним і найяскравішим представником рослинного світу, всі частини якого мають високі біологічно активні властивості. За те, що він харчував, відновлював сили та лікував людину, у давнину його називали «деревом життя».

ВІДПОВІДНО до древніх трактатів вживання ядер горіха з молоком впливає на стан здоров’я і є високоефективним засобом для нейтралізації і виведення шкідливих речовин з організму.

Ще багато століть тому відомий цілитель Авіцена вказував, що горіх є ефективним лікарським засобом для лікування цілого ряду захворювань. Гіппократ радив вживати горіхи при захворюваннях шлунка, мозку, серця, печінки та нирок. А психолог Володимир Леві називає волоський горіх святом для мозку, тому що регулярне його вживання поліпшує пам’ять...

Завдяки високому вмісту жирних кислот при систематичному вживанні в їжу горіхи виконують позитивну дію при атеросклерозі, а також гепатитах та інших захворюваннях печінки. Помічено, що вони мають і м’яку проносну дію. При запорах достатньо з’їсти на ніч 5-6 горіхів, щоб викликати спорожнювання кишечнику.

У народній медицині при атеросклерозі вживають також настої листя горіха (особливо при склерозі судин головного мозку), підвищеній ламкості судин і кровоточивості. Мікроелементи кобальт і залізо незамінні при лікуванні недокрів’я.

Доведено, що настої, відвари та екстракти листя знижують рівень цукру в крові, у зв’язку з чим можуть служити в якості допоміжного лікарського засобу при цукровому діабеті. Однак треба пам’ятати, що препарати з листя і зеленої оплодні горіха збільшують зсідання крові, тому протипоказані деяким хворим.

Із зелених плодів горіха готують варення, багате на вітамін С. Листя має потужні протизапальні та бактерицидні властивості, його нерідко використовують при лікуванні фурункульозу та виразок, що погано гояться. Відвари (4 ст. л. здрібненого сухого листя заливають 500 мл води, кип’ятять 15 хвилин) у вигляді примочок мають гарний лікувальний ефект при екземах, лишаях, вуграх. Їх вживають також для полоскань при стоматитах, гінгівітах, захворюваннях ясен, парадонтозі, кандидозах.

У побуті відомий дуже оригінальний спосіб виправлення смаку прогірклої олії. До неї додають невелику кількість ядер волоських горіхів і кип’ятять. Олія відновлює свій колишній смак.

В’яжуча властивість свіжого листя горіха використовується для зволоження шкіри рук перед виконанням різних трудомістких робіт, особливо перед заготівлею сіна. При розтиранні в руках листя або здрібненої зеленої оплодні шкіра набуває бурого відтінку, стає грубішою і на ній не утворюються мозолі.

А для того щоб надати волоссю темнішого кольору, миють голову міцним відваром листя волоського горіха.

Відвар листків застосовують для боротьби з павутинною міллю плодових рослин. Листя волоського горіха мають високі фітонцидні властивості, відлякують мух.