Поточний № 5 (1432)

20.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Дієтична хурма


03.11.2011

ХУРМА містить удвічі більше харчових волокон і корисних мікроелементів, ніж яблука. У ній також багато антиоксидантів. Плоди хурми містять велику кількість води, білків, вуглеводів, органічних кислот, дубильні речовини. Цей фрукт також багатий калієм, кальцієм, магнієм, фосфором і залізом, а також вітамінами А, С і P.

Хурма є дієтичним продуктом, рекомендованим при розладі травлення завдяки наявності пектину. Вона використовується у народній медицині при шлункових захворюваннях.
Великий вміст цукрів, в основному глюкози і фруктози, підтримує здоров‘я серцево-судинної системи, живить серцевий м‘яз і при цьому рівень глюкози в крові не досягає піку. Проте не слід вживати хурму при діабеті.
Магній, що міститься в хурмі, знижує ймовірність утворення каменів у нирках, а вітамін А захищає від раку. Вітаміни С і P зменшують крихкість судин.
Хурма має сечогінну дію і тонізуючі властивості. Заспокоює нервову систему, підвищує працездатність. Володіє бактерицидною дією відносно кишкової і сінної палички, золотистого стафілококу.
При застуді та кашлі корисно полоскати горло соком одного стиглого плода хурми, змішаним з 3,5 ст. ложки теплої води.
Хурму можна використовувати і в косметичних цілях. Маска з м‘якоті хурми і яєчного жовтка допомагає при розширених порах і схильності до вугрів.
Загалом, хурма - скрізь хороша! Головне - вміти правильно вибрати фрукт, щоб не розчаруватися його терпким смаком. Вибирати потрібно повністю достиглі плоди, тоді їх м‘якоть буде по-справжньому соковитою і смачною.
Зберігати хурму потрібно дуже дбайливо, намагаючись не пошкодити оболонку. Найкраще зберігати її у замороженому вигляді. До речі, заморожування – один із способів позбутися терпкості хурми. Ще один із способів – помістити фрукти в теплу воду на 12 годин.
Хурма корисна для профілактики серцево-судинних захворювань, покращує травлення і містить безліч мікроелементів. З‘їдаючи по 1-2 плоди хурми за день, ми не тільки одержуємо задоволення, але і доповнюємо наше харчування корисними речовинами.
Відомо, що у народній медицині хурму використовують при хворобах шлунку, особливо при розладах. Стиглі плоди хурми можна прикладати до опіків і ран для швидкого загоєння. У її листі містяться майже всі мікроелементи і вітаміни, тому чай з них служить лікувальним засобом при анемії.
Солодкі плоди хурми вгамовують голод, але при цьому містять небагато калорій, тому дієтологи рекомендують включати її до раціону тим, хто хоче позбутися зайвих кілограмів.