27.10.2011
…виріс на городі Анатолія Десятерика, пенсіонера із села Протовчі Царичанського району (на знімку). Зовні він такий самісінький, як і всі його ранньостиглі «родичі», лише має з одного боку своєрідний візерунок. Нанесений він опуклими лініями шириною приблизно 3 мм і нагадує якусь чудернацьку квітку з листочками. Як і коли з’явився такий «малюнок» на кавуні, невідомо. Дехто з сусідів стверджує, що то «робота» звичайнісінького равлика. Та навіть якщо це дійсно так, виконана вона, поза сумнівом, майстерно. Самому Анатолію Терентійовичу з подібними загадками природи зустрічатися не доводилося.
- Шістдесят шостий рік живу, а такого ще не бачив… Я народився і виріс тут, у Протовчах, яке зараз чомусь офіційно іменується «Проточі», хоча жителі села використовують його рідну не приймацьку назву. З дружиною своєю, Любов’ю Семенівною, ми жили і працювали в Дніпродзержинську, весь час приїжджали до батьків, допомагали по господарству. Коли їх не стало і ми вийшли на пенсію, переїхали сюди в батьківську хату. А що робити в місті з нашими пенсіями - по смітниках заглядати? Тут на привіллі, поки було здоров’я, ми три корови тримали, минулого року лише збули останню. Доглядаємо город і сад, себе забезпечуємо і дітям підсобляємо.
Не знаю, коли на цьому кавуні з’явився візерунок. Ми баштан полемо лише до цвітіння, потім не чіпаємо, щоб кавуни не пеклися. Кавуни я збираю спочатку де більші, а цей невеликий, вагою близько 2 кг, лежав під бур’янцем. Побачив я його наприкінці вересня. Показував сусідам, брав на базар – ніхто не знає, що насправді це означає. Тримаю його в погребі, цікаво все ж таки, що то є насправді.
Сфотографуватися з власним дивовижним кавуном Анатолій Терентійович відмовився, зауваживши, що до появи цього феномену він непричетний, та й справа не в ньому, а в кавунові. Загадка виникнення дивовижних ліній на ньому залишається нез’ясованою. Науковці Дніпропетровського національного університету однозначної відповіді на неї не дають, кажуть, потрібне дослідження. А можливо ви, шановні читачі, зустрічалися з подібним явищем?
Григорій ДАВИДЕНКО. Дніпропетровська область. Фото автора.
Залишить свій відгук