Поточний № 4 (1431)

29.05.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Для кращого імунітету взимку


04.12.2019

Часник
Вважається кращим продуктом для лікування і профілактики грипу та застуди. Причому мікроби й віруси бояться не тільки з’їденого часнику. Дрібно порізаний і розкладений у квартирі часник нейтралізує їх одним своїм ароматом.
 
Імбир
Імбирний чай має не тільки зігрівальну, але й дезінфікуючу та антисептичну дію. До того ж імбирний чай прискорює метаболізм і допомагає швидко позбутися набраних за час зимових канікул кілограмів.
 
Квашена капуста
Чемпіонка зі вмісту вітаміну С, від нестачі якого взимку страждають практично всі. Аскорбінки у квашеній капусті більше, чим у лимонах, апельсинах і чорній смородині (30 мг на 100 г). 
Кардіологи поважають квашену капусту за високий вміст калію. Він нормалізує серцевий ритм і артеріальний тиск. А онкологи вважають її головним продуктом для профілактики раку молочної залози. Ще одна цінність капусти - високий вміст харчових волокон, що поліпшують перистальтику кишечнику (профілактика закрепів).
 
Хурма
Єдиний фрукт, який на морозі не псується, а стає тільки смачнішим. Головна цінність хурми - високий вміст йоду, від нестачі якого страждають усі жителі неприбережних районів. Яскраво-жовтогарячий колір - ознака високого вмісту бета-каротину (еліксиру молодості та джерела довголіття). 
Завдяки унікальній комбінації вітамінів С і Р хурма зміцнює стінки судин і допомагає уникнути зимової червоної «сіточки» на щоках і на носі. А пектин поліпшує травлення.
 
Журавлина
Цю болотну красуню невипадково називають північним лимоном і молодильною ягодою. Журавлина - комора органічних кислот і мінеральних речовин (природних антиоксидантів). Завдяки високому вмісту таніну журавлинний морс швидко збиває температуру. Журавлиний сік вважається профілактичним засобом від інфекційних захворювань, а при лікуванні антибіотиками підсилює їхню дію. 
Журавлина - унікальний засіб боротьби з хворобами сечостатевої системи. Корисна ягода й гіпертонікам - з її допомогою можна швидко знизити артеріальний тиск.