Поточний № 4 (1431)

23.04.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Домашні сонячні електростанції Дніпропетровщини збільшили виробництво електроенергії на понад 50%


14.07.2022

В області встановлено вже 6800 побутових СЕС, які перетворюють енергію сонця на електричну. За перше півріччя вони виробили 128 млн кВт∙год, що понад в півтора рази більше, ніж за той самий період минулого року. Що вплинуло на позитивну динаміку та як наразі відбуваються виплати просьюмерам (домогосподарствам, що самостійно виробляють електроенергію для своїх потреб, а надлишок продають у мережу) – розповідають в YASNO.
За рік на Дніпропетровщині з’явилось 2000 нових СЕС. Встановлення цих генеруючих установок, а також сприятливі погодні умови стали причиною збільшення виробленої електроенергії.
Частину обсягу просьюмери використовують на потреби власної оселі, а надлишок продають у мережу. Так, з початку року до мережі надійшло майже 95% від усього обсягу, який згенерували СЕС області. За продані кіловат-години власники сонячних панелей отримають виплати за «зеленим» тарифом, що встановлюється державою. Нагадуємо, що у період воєнного стану діє окремий порядок розрахунків. 
Наразі за проданий обсяг електроенергії просьюмери отримують мінімальний гарантований розмір оплати. Він залежить від суми коштів, яку у відповідному місяці отримав постачальник від клієнтів за спожиту електроенергію. Така часткова оплата власникам СЕС здійснюється не пізніше 60 днів після закінчення розрахункового періоду. Решта коштів почне надходити з першого дня після спливу 60-денного строку від закінчення воєнного стану.
«Ми завжди підтримуємо прагнення наших клієнтів у переході на чисті джерела енергії. Сонячні дахи допомагають родинам суттєво заощаджувати на оплаті за комунальні послуги та ставати енергонезалежними. В умовах війни це особливо актуально для українців. YASNO зі свого боку дотримується зобов’язань та здійснює виплати просьюмерам відповідно порядку, що визначений законодавством», - сказав генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.