Поточний № 5 (1432)

21.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Домашній йогурт – це просто і швидко


17.11.2011

ЙОГУРТ - кисломолочний продукт універсального призначення. Він - і десерт, і заправка для борщу, і соус для салату, і маринад для шашлику. А ще це смачний і корисний, добре засвоюваний дієтичний продукт харчування.
Чим же корисний йогурт? Дієтологи стверджують, що він багатий мінеральними солями, білками, ферментами, а також такими рідкісними вітамінами, як D і B. Крім того, це джерело лактози - улюбленої їжі бактерій, що живуть у нашому кишечнику. Тому тим, у кого проблеми з мікрофлорою кишечнику через надмірне вживання антибіотиків, лікарі настійно рекомендують їсти йогурт - він сприяє її відновленню.
Ще одна важлива властивість йогурту - він природний антибіотик, здатний знищувати такі небезпечні бактерії, як стрептококи, стафілококи, тифозні палички та деякі види амеб. А ще містить багато кальцію, необхідного для наших зубів і кісток.
Йогурт відрізняється від звичайного кисляку, оскільки заквашується особливим видом бактерій - так званою «болгарською паличкою». Ця назва з’явилася не випадково. На початку минулого століття в Європі було проведено перший перепис населення. Виявилося, що в Болгарії на той час було найбільше довгожителів. Цей факт вчені пояснили тим, що болгари у великій кількості споживають йогурт. Як з‘ясувалося, рецепт приготування йогурту болгари запозичили у турків. У Туреччині йогурт їдять з хлібом, огірками, баклажанами і часником. А збитий у пропорції 1:1 зі звичайною водою, йогурт перетворюється на айран - напій, що чудово втамовує спрагу.
Приготувати йогурт в домашніх умовах просто і швидко.
Візьміть літр молока, вилийте у каструльку, поставте на вогонь і підігрійте, не доводячи до кипіння. Потім додайте в молоко 2-3 ст. ложки будь-якого магазинного йогурту без барвників і ароматизаторів (можна приготувати йогурт на Актімель) і 1 ч. ложку цукру. Перемішайте, вилийте у склянку банку і поставте у тепле місце на добу. Цього часу цілком достатньо, щоб бактерії, які є в магазинному йогурті, розмножилися у достатній кількості і перетворили ваше молоко в екологічно чистий і корисний йогурт, приготований у домашніх умовах. Відлийте півсклянки смачного напою для використання як закваски для приготування наступних порцій домашнього йогурту.