Поточний № 5 (1432)

25.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Доведеться пересівати


26.02.2015

У цьому році треба пересівати 1,2 млн. га площ під озимими культурами, повідомила УНІАН начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко.

«За нашим прогнозом, на пересівання або підсів цього року піде 15 відсотків площ під озимими. Це 1,2 млн. га, на яких посіви загинули, загинуть або будуть малопродуктивними», - сказала Адаменко, зазначивши, що торік українські аграрії пересівали всього чотири відсотки площ під озимими.

За її словами, відсоток пересіву озимих цього року перевищує середній показник, який для України становить 7%.

«Восени в період оптимальних строків сівби 60 відсотків площ були в посушливому стані. До того ж у другій половині жовтня вдарили перші морози і випав сніг. У листопаді стан озимих не покращився. Внаслідок чого 16 відсотків посівів увійшли в зиму в незадовільному стані», - пояснила Адаменко, додавши, що 1 відсоток посівів відновився завдяки відлизі в грудні.

При цьому вона зазначила, що у структурі площ, що підлягають пересіванню цього року, половина припадає на озимий ячмінь у південних областях.

Врожайність озимих культур цього року, за словами Тетяни Адаменко, буде нижчою за торішню. За прогнозом Укргідрометцентру врожайність озимої пшениці може скоротитися в середньому до 32-35 ц/га з 40 ц/га в 2014 році.