29.05.2014
У 2010 році не стало моєї мами. Ніби щось всередині душі надірвалось. Було тяжко на серці. Мамина хата стояла пусткою у селі, а я жила у місті. Та ось дочекалась своєї пенсії, продала квартиру і поїхала у своє рідне село.
Пригадались дитячі роки, коли під старою грушею мама читала мені казки. І так було тоді затишно… Але стара груша вже давно всохла, з мого дитинства залишився лише горіх, який розрісся на весь двір.
Коли тільки-но стала обживатись у своїй старій-новій оселі знайшла цікаву мамину знахідку: у великій шухляді складені вже пожовклі від часу газети «Сільські новини» з 1998-го по 2010-й рік. Коли стала читати їх, переді мною з’явилась мамина постать. Вона ніби раділа, що я знайшла ті газети і тепер вони стануть мені у нагоді.
Вже перечитала «Сільські новини» за 1998, 1999, 2000, 2001 роки. Це ж справжня енциклопедія, скарбниця душевних матеріалів та порад. Ось читаю крик душі Володимира Швеця з Криничанщини «Осколок в голові не привід для інвалідності?» в номері за 13 квітня 2001 року. І в тій же газеті стаття Наталки Литовченко з Криничок «Вона жодного разу у житті не проспала сонця». І зразу ж замислилась, а чи багато людей можуть не проспати сонце?
27 липня 2001 року знаходжу новелу Володимира Ніколаєнка «Маріччине весілля», а 10 серпня - бувальщину того ж автора «Наснилася мати».
Прочитавши номери старих газет, я зрозуміла скільки душевної доброти вкладено журналістами та дописувачами у статті, які нікого не залишать байдужими.
А ще газета «Сільські новини» стала невидимою доріжкою до моєї мами. Відтак я твердо вирішила, що до кінця свого життя буду передплачувати «Сільські новини», аби зв'язок не втрачався.
Можете тепер вважати мене своїм другом, шановні працівники редакції.
Анастасія ЦАРУК, Криничанський район,
Дніпропетровська область
Залишить свій відгук