Поточний № 5 (1432)

15.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Аграрії намолотили 28 мільйонів тонн зерна


07.08.2013

На Півдні України вже завершили збирання ранніх зернових культур. Загалом, вітчизняні аграрії обмолотили 90% засіяних озимими площ. При цьому зібрано 28 мільйонів тонн зерна. Про це під час брифінгу на засіданні Кабміну повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Південні регіони України повністю завершили збирання ранніх зернових культур. Загалом у країні аграрії намолотили 28 мільйонів тонн зерна, обмолотивши 90% засіяних озиминою площ. Цьогоріч нам вдалося забезпечити значно вищі темпи збиральної кампанії, порівняно з минулими роками. 
І збирання буде завершено у максимально стислі терміни», − зазначив міністр.
Микола Присяжнюк додав, що аграрії вже зібрали 90% ранньої пшениці, 87% ячменю та 80% жита. Що ж до врожайності зернових, то на сьогодні вона становить 29,8 ц/га, а це на 5 ц/га більше порівняно з попереднім роком. Микола Присяжнюк наголосив, що це вплине на формування собівартості зернових.
«Також хочу озвучити прогнози обсягів валу зерна. Цьогоріч в Україні планують зібрати понад 57 мільйонів тонн зерна. З них найбільшу частку становитиме кукурудза – понад 28 мільйонів тонн. На сьогодні ця культура є найбільш експортоорієнтованою», − зауважив міністр.