Поточний № 4 (1431)

17.06.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

«Хитра» Катюша обманює фітофтороз


27.11.2013

Тепер вже, напевно, мало кого здивуєш розмаїттям сортів різних городніх овочів. На ринкових та магазинних полицях від різнобарвних пакетиків розбігаються очі, здається, що один сорт кращий за інший. Проте на практиці ми не завжди отримуємо той результат, на який очікуємо. Здебільшого в гонитві за товарними виглядом, за стійкістю до хвороб, виробники насіння «забувають» про смакові якості сорту. А для нас це є одрим із найважливіших факторів.

ТАК САМО і я раніше полювала за розрекламованими сортами помідорів і частенько була ними розчарована. Тоді я більше стала звертати увагу не на те, що продають менеджери, а на те, чим торгують скромні бабусі, а також, що пропонують інші городники.
Таким чином до мене потрапило багато чудових сортів, які навіть у несприятливих кліматичних умовах волинського Полісся, де я проживаю, з року в рік радують мене прекрасним врожаєм. Найбільше ж мені подобаються ранні та надранні сорти. Вони менше потребують обробок від хвороб, за ними просто доглядати. Проте є серед них один сорт, який припав мені до душі чи не найбільше. Цей оригінальний сорт з милозвучною назвою Катюша зумів виділитись серед інших не лише відмінними смаковими якостями, а й тим, що він практично не уражується фітофторозом. Бо він його… обманює. Як? Дуже просто: надранній сорт томатів Катюша встигає дозріти до появи фітофтори. Коли наступає масовий спалах цієї грізної хвороби, всі плоди вже давно зібрані, і ніякої «хімії» вже не потрібно!
Слід додати, що Катюша привертає увагу ще й на диво гарною та міцною розсадою. Плоди у цього сорту червоні, вагою 50-100 г, дуже соковиті та смачні, їх можна навіть їсти замість яблук. Кущ низькорослий і досить компактний. Завдяки цьому на 1 кв. м можна розмістити до 10 рослин, а загальна врожайність з них досягає 10 кг. Доглядати за ним легко, пасинкування не потребує. Потрібно тільки 2-3 рази підживити (використовую лише курячий послід) та декілька разів за сезон прополоти від бур’янів – от і весь догляд. А от коли моя донька зриває виблискуючі на сонці плоди, щоб поласувати, я впевнена, що вони екологічно чисті і принесуть їй лише користь!
Цього року Катюша мене також найперше порадувала своїм гарним врожаєм смаковитих плодів, з яких я потрудилась зібрати вдосталь насіння. Тому з радістю можу поділитись з читачами пакетиком насіння цього прекрасного сорту цілком безкоштовно. Для цього Вам потрібно лише вкласти до листа конверт зі зворотною адресою і надіслати його мені (Цибень Надія Василівна, с. Смоляри, Старовижівський район, Волинська область, 44425).
Я впевнена, що Катюша покаже себе з найкращого боку в будь-якому куточку України.

Надія ЦИБЕНЬ.