Поточний № 4 (1431)

22.05.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Жіночі проблеми найчастіше виникають від надмірної ваги та... браку чоловічої любові


13.06.2019

Валентин Петровський – це не просто лікар-гінеколог із 41-річним досвідом. Колеги та пацієнти справедливо називають Валентина Францевича хірургом-гінекологом екстракласу. Адже саме він привіз на Волинь технологію штучного запліднення. Саме він першим в області почав оперувати яйники. А у приватний медичний центр «Боголюби», де нині працює Валентин Петровський, звертаються пацієнти не лише з України, а й з-за кордону.
 
– Валентине Францевичу, Вас називають лікарем від Бога. Скільком жінкам за ось уже 41 рік роботи Ви повернули здоровʼя і допомогли відчути радість материнства?
– Можемо хіба приблизно порахувати: коли я тільки набував практичного досвіду хірурга, проводив щороку по 120 – 130 операцій. В останні ж роки кількість хірургічних втручань у гінекологічному відділенні обласної лікарні становила 1 800 – 1 900 за рік.
 
– Чи аналізували, наскільки змінилася тенденція «жіночих хвороб»?
– Колись жінки не мали досвіду контрацепції, тож для запобігання народжуваності використовували тільки аборт, а це велике зло для жіночого організму, що тягне масу захворювань аж до втрати дітородної функції. Натомість зараз більшість жінок використовують і медикаментозні, і механічні засоби запобігання вагітності. Це дає дуже хороший результат у плані збереження жіночого здоровʼя.
Проте є й негативні моменти: як-от поява нових штамів інфекцій. Зростає і кількість пацієнток із доброякісними пухлинами. І причин для того декілька: спадковість (від мами до дочки передається схильність до того чи іншого захворювання), екологія (в тому числі й аварія на ЧАЕС, пестициди й консерванти у продуктах харчування), спосіб життя (малорухливість, надмірна маса тіла, раннє статеве життя) тощо.
 
– Чи готова сучасна українська медицина адекватно реагувати на такі виклики?
– Зараз в Україні йде тенденція до того, аби все старе руйнувати. Але правильніше було б на «каркасі» вже наявного досвіду будувати медицину, де б використовувалися найкращі методи світових практик, максимально сучасне обладнання, новітні підходи – якраз те, що ми маємо у медичному центрі «Боголюби».Бо сьогодні медичні виші працюють чи не в кожній області, вони щороку випускають по 14 тисяч лікарів (за потреби в 5 тисяч), і ніхто не несе відповідальності за фаховість цього випускника, за якість медичних послуг, які він надасть, за наслідки. 
Не можу не згадати проблеми страхової медицини, яку нам настійливо рекомендують із Заходу, але не враховують рівня офіційного працевлаштування в Україні, особливо в сільській місцевості. Не можу не зачепити теми морально застарілого керування лікарняними закладами, де вся влада зосереджена в руках головного лікаря та бухгалтера, хоча обирати стратегію розвитку закладу та розпоряджатися фінансами мала б громадська рада з пʼяти-семи кваліфікованих людей. 
Якщо українська влада справді дбає про здоровʼя наших громадян, то повинна стимулювати розвиток не лише державних чи комунальних установ, а й приватних. Оскільки саме в таких центрах, як наш, зібрано найкращих у регіоні фахівців, найкраще обладнання, запроваджуються найбільш передові методики лікування.
 
– А чи є в сучасній медицині такі методи лікування, з якими Ви як професіонал не погоджуєтеся, зважаючи на свій щоденний практичний досвід?
– Як в одязі, в музиці, так і в медицині є своя мода. Так-от я прихильник не того, що зараз модно, а того, що в кожному окремому випадку дасть найкращий результат для пацієнта. 
Приміром, поширеним у світовій практиці є гормональне лікування «жіночих» проблем. Але я стараюся уникати такого методу, оскільки гормони – це речовини, які навіть у мізерній кількості здатні викликати максимальні зміни в організмі. І не завжди, на жаль, ці зміни позитивні.
Я схвально ставлюся до використання лікарських трав, коли йдеться про профілактику захворювань чи довготривалу підтримувальну терапію. 
Але спочатку має бути правильний діагноз, чітке лікування за методиками передової офіційної медицини, і лиш потім можна призначити засоби та методи медицини народної.
 
– Здебільшого з якими проблемами приходять пацієнти до медичного центру «Боголюби»?
– Переважна більшість – це бездітні пари. І дуже радує, що майже половині з них нам вдається подарувати щастя батьківства. Велика кількість пацієнтів звертається з доброякісними пухлинами, яких можна позбутися, зберігаючи дітородні функції жінки. Чимало пацієнтів приходять із бажанням покращити свій зовнішній вигляд за допомогою наших пластичних хірургів.
У медичному центрі «Боголюби» ми проводимо за рік 700 – 800 лапароскопічних операцій (оперування внутрішніх органів проводиться не шляхом розрізу живота, а через розрізи від півтора до півсантиметра, а за ходом операції хірург спостерігає на екрані компʼютера). Також маємо по 300 – 500 гістероскопічних операцій (вони проводяться на матці без розрізу живота). А загалом проводимо півтори тисячі оперативних втручань за рік.
 
– Зважаючи на ваш неоціненний досвід, підкажіть, що є найбільшим ворогом жіночого здоровʼя?
– Ворог номер один – надмірна вага. Далі у списку – тютюн, алкоголь, аборт, а також гормонотерапія у невмілих руках.
 
– А що вважаєте найважливішим для жіночого здоровʼя?
– Перше й головне – любов чоловіка. А коли чоловік буде кохати дружину, то в неї будуть і здорові діти, і сімейний спокій, і приваблива зовнішність, що в комплексі стане хорошим захистом від «жіночих» хвороб. Тож усім своїм пацієнткам я завжди бажаю насамперед кохання.
 
– Підсумовуючи сказане, що побажаєте лікарям напередодні професійного свята?
– Я бажаю колегам завжди лишатися колегіальними, добре подумати, перш ніж щось призначати, і памʼятати, що всі ми разом виконуємо одну велику справу.
 
– Дякую за справді цікаву розмову і від імені десятків тисяч вдячних пацієнтів вітаю Вас із професійним святом!
Спілкувалася Оксана БУБЕНЩИКОВА.,
Волинська область.