02.08.2017
Вона корисна хворим на водянку та подагру, бо має сечогінні властивості, виводить з організму уратні солі. Подрібнена капуста регулює роботу кишечника, покращує травлення.
Хворі суглоби обкладають листками свіжої капусти. Хворим на серце радять вживати капусту, бо вона містить калій. Тартронова кислота, яка є в капусті, нормалізує жировий обмін в організмі, допомагає підтримувати фігуру стрункою, м’язи - пружними.
Сік з капусти п’ють при авітамінозі, гастритах зі зниженою кислотністю, виразці шлунка. При підвищеній кислотності сік протипоказаний. Якщо грип, треба їсти капусту два-три дні у великій кількості. Якщо болить горло, його полощуть розведеним капустяним соком. Щоб позбутися кашлю, слід пити сік свіжої капусти з цукром.
Капустою очищують гнійні рани. Для цього свіже листя перекручують на м’ясорубці, змішують з яєчним білком і накладають на рану. При безсонні випийте півсклянки капустяного соку за півгодини до сну.
Якщо у жінки, яка годує немовля, витікає молоко, то до молочних залоз прикладають розпарене листя капусти, такий компрес зміцнює залозу. При вагітності майбутнім матерям треба давати розпарене насіння капусти - по половині чайної ложки двічі на день. Це допомагає народити здорову дитину.
Використовують капусту і в косметології. При сухій шкірі з пігментними плямами обличчя змазують олією та накладають «капустяну кашку». При масній шкірі подрібнену квашену капусту наносять на обличчя, через 20 хвилин знімають, а шкіру змазують жирним кремом. Сік з капусти при втиранні в голову зміцнює волосся і надає йому блиску.
Квашену капусту застосовують при атеросклерозі, ожирінні. Сік її тонізує кишечник, допомагає при запорах. Для цього до склянки соку додають 2 ст. ложки олії. Сік без олії застосовують при хронічній диспепсії.
Залишить свій відгук