Поточний № 4 (1431)

24.05.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Комусь фермерська земля сподобалась


18.07.2015

Восьмого липня близько 250 фермерів Новомосковського району звернулися до керівництва облдержадміністрації. У 2000-2004 роках вони отримали у користування земельні ділянки для ведення фермерського господарства. В липні 2015 року на полях фермерів з’явились таблички, які повідомляли, що земля належить фірмі «Техсервіс». Фермери стверджують, що це підприємство незаконно отримало землю в користування.

Після звернення фермерів Новомосковського району щодо порушення їхніх прав голова облдержадміністрації Валентин Резніченко звернувся до правоохоронних органів з вимогою якнайшвидше розібратися в ситуації – повернути землю законним власникам, не дозволити зловмисникам зібрати урожай селян і забезпечити його охорону на полях, а також знайти та покарати винних.

Вже наступного дня після звернення фермерів була організована робота оперативної групи з представників міліції та прокуратури. З ними фермери знаходяться на постійному зв’язку. В цілодобовому режимі з ними також в постійному контакті голова РДА та начальник юридичного управління облдержадміністрації. При РДА також створено штаб, куди фермери можуть звертатися як особисто, так і за телефоном (05693) 80372.

Як розповів начальник юридичного управління ОДА Володимир Юрченко, у ході слідчих дій з’ясувалося, що землі на фірму «Техсервіс» зареєструвала реєстраційна служба Новомосковського міськрайонного управління юстиції. Підставою стали, на його думку, підроблені розпорядження голови Новомосковської РДА та договори оренди, датовані 2012 роком. Облдержадміністрація отримала від Новомосковської райдержадміністрації інформацію, що таке розпорядження не видавалося. Натомість під цим же номером в офіційний реєстр РДА внесено розпорядження зовсім іншого змісту.

Слідчі дії тривають. Вже допитано близько 40 осіб. З різних органів вилучено документи, призначена експертиза. Найближчим часом прокуратура планує звернутися до суду, щоб відмінити незаконне рішення реєстраційної служби, повідомляє прес-служба облдержадміністрації.