Поточний № 5 (1432)

23.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Матеріал для теплиць


05.03.2015

Зараз кожен хазяїн може спорудити на своїй ділянці добротну теплицю. І найперше, із чим потрібно визначитися спочатку – це покривний матеріал.

ПОЛІЕТИЛЕНОВА ПЛІВКА
Наприкінці 90-х років серед дачників стала рекламуватися армована плівка. Її розхвалювали за незвичайну міцність і особливо довгий термін служби - до 6 років. На відміну від звичайної плівки, армована і більш сонцестійка, і щільна, і тепла. І, як виявилося, цей покривний матеріал дійсно перевершив усі очікування: навіть сьогодні у найощадливіших господарів він може служити цілих 8 років. Важливо тільки дотримуватися деяких правил: захистіть таку плівку на згинах, місцях зіткнення з каркасом, позбудьтеся гострих кутів і не натягайте її занадто сильно.
Але не залишилася в минулому і проста поліетиленова плівка. Нехай вона і служить часом усього один сезон, зате обходиться своїм господарям дешево, а зі своїми функціями цілком справляється. Так, здатність пропускати світло навіть у двошарової плівки - 80%. І хтось навіть думає, що це погано - куди краще, нібито, щоб матеріал пропускав на всі 100%. Насправді аж ніяк не краще - при надлишку світла тепличні рослини занадто витягуються в рості, і плоди потім не радують. А от 80% - це достатньо для того, щоб бадилля було саме таким, яким воно має бути.
СТІЛЬНИКОВИЙ ПОЛІКАРБОНАТ
Сьогодні це лідер продажів сучасного ринку. Чому більшість дачників все-таки віддають перевагу полікарбонату? Уся справа в довговічності - таку теплицю достатньо тільки побудувати один раз, і більше думати про ремонт не доведеться.
Стільниковий полікарбонат дійсно набагато тепліший шибок - навіть із товщиною всього 8 мм він уже у два рази краще втримує тепло усередині теплиці, а товщина в 16 мм порівнянна з потрійним заскленням. Для сучасних теплиць полікарбонат продається саме стільниковий - тобто з комірковою структурою. Складається він з верхнього та нижнього шару, між якими розташовані ребра жорсткості. Сонячні промені осідають на нижньому й верхньому листі, але проникають усередину теплиці в різних напрямках - розсіюючись, що особливо добре для росту майбутнього врожаю.
Виробники полікарбонату стверджують, що він затримує «жорсткі» ультрафіолетові промені - саме ті, що діють на рослини руйнівно, а от «корисні» повністю пропускає. Тому в таких теплицях навіть загоряти можна сміливо, без страху обгоріти - цього не трапиться.
Для монтажу традиційно використовують спеціальні алюмінієві кріпильні системи, профілі та інші конструкції. У полікарбонату висока удароміцність - він прекрасно переносить сильний град і навіть кинутий камінь йому особливо не ушкодить. Ось чому гарантію на такий покривний матеріал виробник щедро дає всі 10 років.

ТЕНТ
З кожним днем стають усе більш популярними неткані матеріали - Лутрасил, Термоселект та інші. Марок таких багато, і всі вони призначені для багатофункціонального використання. Але на їхні якості та властивості варто звернути найпильнішу увагу - щоб не виявилося, що рослинам згодом не буде вистачати якихось важливих спектрів світла, і врожай виявиться низьким. У цілому ж сучасні неткані матеріали добре тримають тепло в парнику та повільно віддають його вночі. Але вони не можуть урятувати саджанці від заморозків, і як тканина, можуть рватися та коштують чимало. Під час дощів потрібно обов’язково накривати його звичайною поліетиленовою плівкою, а після - знімати: так нетканка прослужить довше.

СКЛО
А от дорожче, і, у той же час, дешевше всього вам обійдеться скляна теплиця. Чому такий парадокс? Тому що одні будують її зі старих викинутих дерев’яних вікон, які можна завжди роздобути безкоштовно через масову заміну таких на модні металопластикові пакети, а інші зводять потужні каркаси на бетонних фундаментах і замовляють покривний матеріал на заводі.