Поточний № 19 (1206)

22.05.2018

Ми своїх не кидаємо


24.01.2018

Рік тому на Дніпропетровщині був започаткований один із найбільш важливих соціальних проектів, покликаних підтримати постраждалих через військові дії на сході України.
«Допомога йде» – це, перш за все, лікування у медзакладах Дніпра дітей та дорослих, що проживають на прифронтових територіях. У 2017 році понад 150 дітей та дорослих, які проживають на лінії розмежування та у так званій «сірій зоні» і не мають доступу до медичних послуг через ведення бойових дій, отримали безкоштовну висококваліфіковану медичну допомогу у спеціалізованих закладах охорони здоров’я, яка включала в себе медичне обстеження, проведення складних хірургічних втручань, ендопротезування, променеву терапію та трансплантацію внутрішніх органів. Один із перших учасників проекту – Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня – одна з найкращих лікарень країни, де можуть надавати допомогу будь-якої складності. Для лікування дітей з прифронтових територій з обласного бюджету лікарні було додатково виділено 600 тисяч грн.
У міській клінічній лікарні №6 Дніпра в рамках проекту «Допомога йде», почали проводити заміну тазостегнових суглобів мешканцям «сірої зони» на Донбасі. За словами головного лікаря Олександра Сірого, впродовж року у медзаклад надійшло 49 пацієнтів різного профілю – із проктологічними, онкопроктологічними, урологічними захворюваннями.
«З грудня 2017 року почали займатися ендопротезуванням суглобів. Вже прооперовано 3 людей, ще 5 готуються до протезування. Це – велика справа, адже в Україні люди стоять у черзі на цей вид оперативного втручання, яке є досить вартісним», – зазначив О.Сірий.
На ендопротезування мешканців «сірої зони» було виділено 300 тис. грн. з обласного бюджету. Завдяки цим коштам мешканці Донбасу тепер можуть отримати кваліфіковану допомогу у Дніпровській лікарні № 6.
«Через військові дії жителі сходу України не можуть отримати належної медичної допомоги: лікарні зруйновані, медичний персонал роз’їхався. Ми ініціювали проект «Допомога йде», адже не маємо права залишити наших громадян напризволяще. Ми своїх не кидаємо: Дніпропетровщина завжди готова надати допомогу постраждалим на сході!» — зазначив голова обласної ради Гліб Пригунов.
Через рік проект «Допомога йде» перетворився на загальнонаціональний - ініціативу Дніпропетровщини підтримала Харківська та Запорізька області. Окрім того, в рамках підтримки людей, які живуть на прифронтових територіях, в обласній раді вся Дніпропетровщина збирала допомогу жителям Авдіївки, відправляли подарунки та іграшки дітям прифронтових областей. Більше 200 концертів провів гурт «Вертеп» для військових, у госпіталях та на блок-постах. Завдяки проекту «Допомога йде» новорічні привітання і багато солодощів отримали півтори тисячі дітей з Мар’їнки, Світлодарську, селищ Миронівське, Луганське та інших населених пунктів, які знаходяться на лінії розмежування.