Поточний № 9 (1436)

25.12.2025

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Мільйонні збитки бюджету на відновленні житла після ворожих обстрілів


23.12.2025

У Дніпрі посадовцю міськради, підприємцю
та бухгалтерам повідомлено про підозру
 
За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури повідомлено про підозру директору приватного підприємства, заступнику директора одного з департаментів Дніпровської міської ради та двом бухгалтерам так званого «конвертаційного центру».
Їм інкримінують заволодіння бюджетними коштами, вчинене у складі організованої групи та службове підроблення (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).
Слідством встановлено, що підозрювані організували злочинну схему з привласнення коштів міського бюджету, виділених на відновлення житлових будинків мешканців міста Дніпра, пошкоджених унаслідок російських обстрілів.
Зокрема, міська рада укладала договори з підконтрольним підприємством на постачання вікон та дверей за штучно завищеними цінами. Водночас фактично будівельні матеріали придбавалися безпосередньо у виробника за значно нижчою вартістю.
За період 2023-2025 років збитки місцевому бюджету становлять 3,3 млн. гривень.
Всім підозрюваним обрано запобіжні заходи.
Санкція інкримінованих статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Досудове розслідування здійснюють слідчі СУ ГУНП в Дніпропетровській області за оперативного супроводу УСР в області ДСР НПУ.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину 
і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку 
та встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Відділ інформаційної політики Дніпропетровської обласної прокуратури.