Поточний № 4 (1431)

18.05.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

На Придніпров‘ї завершилися жнива


01.08.2013

Аграріями Дніпропетровської області завершено збір ранніх зернових культур. Цього року їх врожайність, що склала 29 ц/га, вдвічі перевищила минулорічні показники. Загалом в регіоні було зібрано понад 2,4 млн. тонн зерна. Про це стало відомо під час засідання колегії облдержадміністрації, що відбулася під головуванням губернатора Дмитра Колєснікова в місті Орджонікідзе.

«Жнива – це справа державної ваги. Саме від результатів збору врожаю залежить добробут кожної української родини на наступний рік, - зазначив Дмитро Колєсніков. – На Дніпропетровщині завдяки сприятливим кліматичним умовам, належному догляду за посівами, злагодженій роботі аграріїв та влади зібрано понад 2 млн. тонн зерна. Це високий показник, який дозволить забезпечити цінову стабільність на ринку зерна, борошна та хліба регіону протягом всього наступного року.
Врожай, який цього року зібрали аграрії Дніпропетровщини, дозволить повністю забезпечити область продовольчим зерном (535 тис. тонн), в тому числі для хлібопекарської промисловості (250 тис. тонн), насіннєвим матеріалом (понад 195 тис. тонн), фуражем для тваринництва (1 млн. тонн).
Для якісного зберігання зібраного врожаю в області працює 54 сертифікованих склади потужністю 1,9 млн. тонн. Всі вони мають у своєму підпорядкуванні атестовані лабораторії, а також зерносушарки, зерноочисні машини, потужні авторозвантажувачі та ін. Крім того, працюють 1522 зерносховища загальною місткістю 1,9 тис. тонн, що перебувають у власності сільськогосподарських підприємств області. Таким чином, місткість складських приміщень для зберігання зернових та технічних культур в області становить близько 4 млн. тонн.
У найближчий час Дніпропетровщина розпочне готуватися до посіву врожаю 2014 року. Восени буде посіяно понад 681,5 тис. га озимих культур.