Поточний № 4 (1431)

22.05.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Нас стає менше


20.12.2013

Населення України за 10 років скоротилося на 6,5 мільйона
Історичний максимум чисельності населення був досягнутий в 1993 році - 52 мільйони. Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції повідомила директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.Птухи Ела Лібанова. Вона відзначила, що у порівнянні з 1993 роком Україна втратила 6,5 млн. чоловік. Для того щоб чітко уявити, що це за цифра, то за час Другої світової війни ми втратили 10 млн. чоловік.
Експерт стверджує, що це сталося за рахунок «зміни коефіцієнта народжуваності». «Зараз - це 1,46. У принципі це показник такий самий, як і у більшості європейських країн. Чи можна добитися покращення, хоча б до простого відтворення - 2,15, то я вважаю, що не можна, необхідно знайти соціальні способи, щоб підтримувати народжуваність на цьому рівні», - відзначила директор Інституту демографії та соціальних досліджень. Також вона повідомила, щодо «стану смертності, то гірше за нас на просторі Європи і Центральної Азії, тільки Росія і Казахстан, у деяких вікових категоріях Білорусь і Молдова». «До 2011 року ми випереджаємо Польщу за рівнем смертності за чоловіками на 7 років, жінок на 5, хоча в 1990 році Україна відставала лише на рік. Це відповідь на питання, чи потрібні нам європейські цінності та європейський спосіб життя», - сказала Лібанова.
За її словами, «якщо ми оцінимо вірогідність померти в Україні, то з кожної тисячі 20-річних хлопців до 60-річного віку не доживають 30%, у Польщі доживають вдвічі більше, в Швеції, Швейцарії в п’ять разів більше, ніж в Україні. Ця різниця свідчить про те, що у нас є величезні резерви для зміни ситуації на краще, тому що у випадку з народжуваністю, ситуація України перебуває в руслі загальноєвропейської тенденції. За смертністю весь економічно розвинений світ щороку покращував ситуацію, в Україні змін взагалі немає», - відзначила Лібанова.