23.01.2014
ХОЧА усі рослини зараз сплять, але залишати їх без уваги не слід. Знайдіть час і огляньте свій сад, щоб оцінити, в якому він стані.
ЯКІ Ж роботи необхідно провести у цей період? Уважно огляньте гілки дерев (особливо біля бруньок і в розвилках), щоб вчасно позбавитися від зимуючих шкідників. Видаліть з дерев усі муміфіковані плоди і сухе листя. Заготовте живці яблунь для весняних щеплень.
ЯК ТІЛЬКИ випаде довгоочікуваний сніг, підгрібайте його до штамбів плодових дерев і під крони, щоб не вимерзли корені. А щодо утрамбовування снігу існують різні думки у досвідчених садівників: одні вважають, що промерзлий утрамбований сніг непереборна перешкода для гризунів, інші - такий покрив довше тане навесні, затримуючи пробудження коренів, і через це можуть виникнути проблеми. Адже вдень при досить теплому повітрі самі дерева вже пробуджуються, а корені ще в стані спокою. Проте такий прийом дозволяє затримати початок вегетаційного періоду і трохи зрушити терміни цвітіння, що іноді дозволяє не зазнавати втрат від пізніх весняних заморозків. Деякі садівники для посилення ефекту сніг не лише утрамбовують, але і поливають водою, для утворення щільнішої крижаної кірки.
ЯКЩО Ж на гілках дерев лежить багато снігу, струсіть його довгою жердиною, щоб гілки не обламалися. Також не забудьте укрити снігом грядки з теплолюбними багаторічниками і кущі з низькою зимостійкістю. І обов’язково потурбуйтеся про пташок. Підготуйте для них годівниці з кормом, розвісьте шматочки сала (не солоного!) для синиць.
А ЗИМОВИМИ вечорами проведіть ревізію насіння, докупіть усе необхідне до початку сезону (насіння, добрива, препарати для боротьби зі шкідниками), розплануйте майбутні посадки. Обов’язково перевірте стан овочів і фруктів, що зберігаються. Переберіть їх при необхідності. А також регулярно оглядайте бульби жоржин і залишені на зиму цибулини декоративних культур та інший посадковий матеріал. Відбраковуйте підгнилі й мокрі.
Залишить свій відгук