13.07.2025

КИЇВ, 11 липня 2025 року – Нова кампанія, яку запустили під час щорічної Конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference) у Римі, привертає увагу до прогресу України у відбудові попри повномасштабну війну, що триває. «Ukraine Delivers» — це спільна ініціатива Міністерства розвитку громад та територій України, Програми розвитку ООН (ПРООН) і Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.
Навіть під час повномасштабного вторгнення українські міста і села повертаються до життя, громади відновлюються й розвиваються. Місцеві майстри перетворюють завали зруйнованих будинків на мистецтво, показуючи, що відбудова не лише можлива, а вже активно відбувається. Відновлення триває – і це безперервна й кропітка робота, можлива завдяки об’єднаним зусиллям держави, громад і міжнародних партнерів.
Олексій Кулеба, Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України, зазначив: «Ми не чекаємо закінчення війни. Ми відбудовуємо країну вже сьогодні, щоб українці могли залишатися вдома, повертатися у свої громади або інтегруватися в нові, жити і працювати. Це суть української стійкості. Завдяки співпраці з партнерами маємо відчутні результати».
За даними Мінрозвитку, вже відновлено приблизно 20% зруйнованих або пошкоджених об’єктів. Водночас у Київській області темпи рекордні – тут відбудовано понад 75%.
Сергій Сухомлин, керівник Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, додав: «Україна виконує свої зобовʼязання. Попри щоденні обстріли, всі служби працюють, аби якнайшвидше відновити житло, дороги, школи, лікарні та іншу соціальну інфраструктуру. Ефективні проєкти беремо за приклад для відновлення всіх постраждалих від війни громад».
Відбудовуємо краще, ніж було
Щороку на Ukraine Recovery Conference підкреслюють головний принцип – не просто відновлювати втрачене, а відбудовувати краще, ніж було. Саме тому проєкти з відбудови в Україні враховують сталість, прозорість, енергоефективність, безбар’єрність, інклюзивність і безпеку.
ПРООН активно впроваджує підходи циркулярної економіки у своїх проєктах, зокрема, перетворює уламки на ресурси, а зруйновані будівлі – на основу для нових доріг та інфраструктурних об’єктів.
Хаолян Сюй, в.о. Адміністратора ПРООН, зауважив: «З 2022 року, на прохання Уряду України допомогти країні впоратися з масштабними руйнуваннями, ПРООН запустила програму з розчищення завалів. Сьогодні це одна з найбільших ініціатив у світі. Уже понад 600 тисяч тонн завалів безпечно розібрано у восьми регіонах України. Ми перетворюємо завали на цінні матеріали для реконструкції, водночас зменшуючи вплив на довкілля. Цей стратегічний підхід, що реалізується за ініціативи України, є частиною ширшої програми відновлення, яка об’єднує екологічну сталість, розширення прав громад та економічну стійкість».
Матеріали, які не підлягають повторному використанню, утилізуються за європейськими стандартами.
Символ життя
Головна ідея кампанії «Ukraine Delivers» полягає в тому, що навіть завали можуть стати символом надії. Її втілено в артоб’єкті LIGHT OF HOME, створеному спеціально для конференції за підтримки ПРООН та партнерів. Об’єкт, що поєднує в собі лампу та кашпо, виготовлений українськими майстрами з уламків зруйнованих будинків на Харківщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині та Київщині. Світло в лампі, що підсвічує будинок, символізує віру у відновлення. А рослина, що проростає в горщику, – життя, яке народжується з руїн.
Кампанія «Ukraine Delivers» демонструє стійкість України та її відповідальність перед громадянами і партнерами. Це доказ того, що підтримка України вже дає конкретні результати. І, водночас, – це запрошення до партнерства, інвестиція в безпеку, розвиток і краще майбутнє.
Залишить свій відгук