Поточний № 4 (1431)

16.04.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Омолоджуємо чорну смородину


29.08.2013

Омолоджування кущів чорної смородини можна проводити і восени, і весною, і відразу після збору врожаю, оскільки ви пам’ятаєте, які гілки не плодоносили. На одному місці чорна смородина може рости до 12-15 років при вчасно проведеному омолодженні. У старих кущах зазвичай дуже багато гілок, що майже не дають урожаю і загущають кущ.
Щоб омолодити кущ чорної смородини і поліпшити урожай, потрібно зайнятися його грунтовним обрізанням. Для відростання нульових гілок(вони йдуть з підземної стеблової частини) виріжте малоплодоносні гілки різного віку. В першу чергу видаліть поламані, затінені – нижні, такі, що лежать на землі і знаходяться усередині куща. Видаліть усі слабкі однорічні пагони. Із сильних залиште не більше 3-4 на заміну старим.
Якщо сильних нульових пагонів немає, проведіть проріджування в різних частинах куща там, де бажано викликати відростання нульових гілок, виріжте додатково 2-3 сильні, але старих гілки.
Не видаляйте в один рік усі старі малопродуктивні гілки. Виріжте їх за 2-3 роки, замінюючи новими, формованими з нульових і, в крайньому випадку, з волчкових гілок. У залишених старих гілок зріжте кінці до сильніших бічних відгалужень на старій деревині, щоб посилити зростання на гілці і збільшити розмір ягід. Сильні однорічні нульові пагони укоротіть до зони зростання і плодоносіння.
Якщо нульові пагони не відростають, потрібно наступного року, окрім однієї-двох гілок, вирізувати і дзиги, що виникли в нижніх частинах тих старих гілок, які підлягають видаленню тільки наступного року.
За 3-4 роки можна довести в кущі співвідношення гілок різного віку до нормального, після чого продовжувати обрізання за прийнятими правилами.