Поточний № 5 (1432)

20.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Основні помилки під час зберігання картоплі


07.12.2016

Помилка 1: всі сорти картоплі годяться для тривалого зберігання.

Ми припускаємося величезної помилки, закладаючи на зберігання бульби ранньостиглих сортів картоплі. І справа тут зовсім не в її смакових якостях - вони відмінні, - але цю картоплю не можна зберігати довго. Навіть в ідеальних умовах ранньостигла картопля зберігається лише до листопада. Потім вона починає швидко проростати і в’яне, втрачаючи свою якість. Для тривалого зберігання годиться лише картопля середнього та пізнього строків дозрівання.

Помилка 2: можна зберігати картоплю навіть низької якості.

Часом ми закладаємо на зберігання картоплю сумнівної або низької якості, сподіваючись, що вона перезимує. Найчастіше таке трапляється у неврожайні роки, але, повірте, це серйозна помилка! Картопля успішно зберігається всю довгу зиму тільки в тому випадку, якщо врожай бульб відмінної якості та абсолютно здоровий.

Саме тому, перш ніж закладати на зберігання картоплю, її необхідно не тільки ретельно просушити, видаливши всю землю та різні сторонні домішки, але й відсортувати, відкинувши убік всі маленькі, підморожені, загниваючі, ушкоджені та хворі бульби. Навіть якщо ви зберігаєте картоплю за оптимальної температури та вологості, закладайте на зиму тільки високоякісну здорову картоплю.

Помилка 3: картопля та інші овочі.

Ми звикли картоплю зберігати з буряком, морквою, цибулею. А якщо місця немає, як бути? Невже картоплю не можна зберігати разом з іншими овочами?

Можна, але не з усіма. Просто ідеально картопля зберігається з буряком, котрий закладають поверх бульб. І роблять це не тільки для того, щоб місце в сховищі заощадити. Буряк відмінно вбирає зайву вологу, що йому тільки на користь, запобігаючи загниванню картоплі. Зберігати картоплю можна разом з яблуками: етилен, що міститься в яблуках, не дозволить картоплі пустити паростки.

Помилка 4: картопля не вимагає особливих умов зберігання.

Для того, щоб зберегти врожай узимку, ми пристосовуємо льохи та підвали, а деяким городянам-городникам доводиться використовувати для цього лоджію або балкон, а то і зовсім комору у квартирі. Але якщо зі зберіганням картоплі в льохах і підвалах проблем (за правильного підходу до справи, звичайно) виникнути не повинно, то у випадку з лоджіями та балконами неприємності трапляються досить часто.

Якщо лоджія або балкон - єдине місце, де ви можете зберігати свій урожай, підійдіть до цієї нелегкої справи відповідально. Не варто залишати нічим не прикритий мішок картоплі на балконі й сподіватися, що вона нормально збережеться – дива не відбудеться. Спробуйте краще використовувати нескладні домашні сховища.

Спорудити ящик для зберігання картоплі можна з дерев’яних дощок або щитів. Найкраще, коли таких ящиків два, вставлених один в іншій. Обсяг внутрішнього ящика має бути трохи меншим - так, щоб між ними була відстань приблизно 5 см. До речі, дно та кришку ящика теж необхідно зробити подвійними. Заповнити порожнечу, що утворилася між ящиками та кришками, найкраще товстим пінопластом або сухою деревною тирсою. Зовні сховище необхідно захистити від вологи.

Помилка 5: не можна перебирати картоплю в сховищі.

Існує думка, що перебираючи картоплю в сховищі, ми тільки завдаємо їй шкоду - мимоволі ушкоджуємо бульби та перемішуємо хворі зі здоровими. Це не так. Під час зимового зберігання картоплю перебирати потрібно, тому що в ній можуть виявлятися різні інфекційні хвороби.

Перебираючи картоплю, потрібно виймати зі сховища не тільки гнилі бульби, але й усі ті, що стикаються з ними. Якщо на поверхні лежать тільки здорові бульби, але від контейнера виходить неприємний запах, і в приміщенні з’явилися дрібні мушки - дрозофіли, це теж ознаки гнилі. Таку картоплю необхідно перебрати всю, видаляючи хворі та заражені бульби.