Поточний № 4 (1431)

17.06.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Перший пілотний проект


26.01.2012

Уже два тижні Дніпропетровська область живе в умовах реформованої системи охорони здоров’я: відбулося розмежування медичної допомоги за рівнями, завершено фінансове розмежування закладів охорони здоров’я. Про це в рамках прес-туру по закладах охорони здоров'я Дніпропетровського району заявила заступник начальника головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Лугова.

- У 2011 році ми провели повну інвентаризацію усіх медичних закладів, що розташовані на території області. Це було необхідно для розмежування медичної допомоги за рівнями її надання - на первинну, вторинну, третинну та швидку медичну допомогу. Найголовнішим кроком став розподіл фінансування, щоб уникнути практики минулих років, коли кошти витрачалися на утримування стаціонарів, а поліклініки та сімейні амбулаторії фінансувалася за остаточним принципом, - сказала вона. 
У зв'язку з тим, що Дніпропетровщина є пілотним регіоном з реалізації оголошеної Президентом України Віктором Януковичем реформи системи охорони здоров'я, для області вперше передбачена субвенція з державного бюджету на придбання лікувально-діагностичного обладнання та автотранспорту для закладів первинної медико-санітарної допомоги - загалом область отримає 82 млн. грн., які будуть використані для придбання електрокардіографів, глюкометрів, сумок для лікарів та медсестер, легкових автомобілів для надання невідкладної допомоги.
Практичний сенс розмежування медичних закладів та їх фінансування полягає в тому, щоб зробити медичну допомогу більш доступною для пацієнтів, щоб вони потрапляли до потрібних їм спеціаліста залежно від симптомів, тяжкості захворювання та загального стану здоров'я.
- Пацієнт, як і раніше, може звернутися по допомогу до найближчої амбулаторії до лікаря загальної практики. Залежно від складності захворювання пацієнта направляють або на госпіталізацію в стаціонар (вторинний рівень) за допомогою транспорту амбулаторії, або надають допомогу в процесі транспортування (екстрена допомога). Якщо хвороба легка, то пацієнту або надають допомогу в умовах денного стаціонару в тій амбулаторії, до якої він звернувся, або організовується стаціонар вдома у пацієнта під регулярним наглядом сімейного лікаря, - сказала Олена Лугова.
Окремим самостійним блоком виділена екстрена медична допомога: протягом 2011 року затверджено 7 станцій швидкої медичної допомоги, відкрито 33 додаткових пункти базування бригад “швидкої”, додатково створено 40 бригад швидкої медичної допомоги. Така мережа тепер обслуговує всю область, незважаючи на адміністративні межі між містами, селами та районами.
У результаті реформи заклади первинної медико-санітарної допомоги тепер фінансуватимуться з районних та міських бюджетів, а лікарні - з обласного. На дев'ятій сесії Дніпропетровської обласної ради було прийнято рішення про прийняття на баланс області міських та районних лікарень. Крім того, в лікарнях для забезпечення прозорості фінансової і професійної діяльності в рамках модернізації були створені наглядові ради. Створення наглядових рад при лікарнях - це загальносвітова практика. Вона застосовується в Європі.