Поточний № 5 (1432)

23.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Плекаймо виноград влітку


26.06.2015

Догляд за виноградом вкрай потрібний, коли надворі стоїть спека, земля пересихає від нестачі вологи. У такі дні необхідно проводити полив винограду у вечірні години. В той момент, коли відбувається формування суцвіть, поливають кожен кущ два рази, виливаючи на нього по два-три відра за раз. Коли китиці наливаються і дозрівають, то поливають один раз на півтора-два тижні, виливаючи на кущ два відра води.
За необхідності поєднують полив із підживленням мінеральними добривами. Крім того, стежать за тим, щоб на рослині не з’явилися паразити. Виноградне листя з нижнього боку має бути рівним і мати зеленуватий колір, без нальоту. Якщо правильно проведена обрізка кущів, то виноград не загущений, а це набагато знижує ризик захворювань. Тому про обрізку виноградної лози піде мова далі.
Якщо помічено, що на кількох листках куща з’явився білий наліт, то потрібно їх відламати і викинути подалі від винограднику, щоб уникнути зараження інших кущів. Якщо листя більше заражене, то проводять обприскування кущів спеціальними препаратами (купуються в будь-якому садовому магазині), які оберігають від борошнистої роси та виноградного кліща. Також можна провести обробку куща розчином води та колоїдної сірки. Щоправда, для цього не рекомендується використання обприскувача, через те що сірка майже не розчиняється у воді.
Якщо на листках знизу з’явилися білі плями, а зверху жовті, то значить виноград вражений несправжньою борошнистою росою (мілдью). У терміновому порядку обробляють весь виноградник!
Першу обробку проти хвороб потрібно провести перед цвітінням. Добре зарекомендував себе препарат від несправжньої борошнистої роси — Ридоміл голд. Препарат слід розвести окремо, потім перемішати і обприскати виноград. Можна додати сюди ж Фуфанон або Актеллік від павутинного кліща. Другу обробку проводять, коли ягоди підростуть до розмірів маленької горошини.
Так само дуже важливо здійснювати своєчасне видалення пасинків, щоб рослина не розтратила поживні речовини, необхідні для росту і визрівання лози та ягід.
У період з середини червня до середини липня необхідно провести ряд підгодівель. Практично ідеальний наступний склад: настій коров’яку (1:5) з додаванням 20 грам нітрофоски, 30 грам суперфосфату, 50 грам деревної золи на 10 літрів води.

Обрізка виноградної лози

За літній сезон виноградна лоза дає безліч пагонів, і зовсім не зрозуміло, які з них потрібно відрізати. А якщо пустити справу на самоплив, то через кілька років столовий виноград почне нагадувати дикий, з дуже довгими пагонами і вкрай малою кількістю плодів. Вся справа в тому, що урожай дає лише та лоза, яка виросла в минулому році, тому плодоносна в цьому сезоні лоза обов’язково підлягає видаленню.
Обрізку потрібно проводити через бруньку з вусиком. Знайти її можна на стовбурі, звідки виростає вусик, там розташована перегородка, яка не пропускає вологу.
Коли виноградний кущ розвивається, то він формує чотири «рукави», два з яких іде ліворуч, а два вправо. Восени ми обрізаємо лозу плодоношення до 8-10 бруньок. Навесні ця лоза прив’язується до дерев’яних шпалер. В цілому на кущі необхідно залишати не менше п’ятдесяти бруньок. Лоза, яка дає плоди у поточному році, обрізається, а на її місці залишається невеликий пеньок, близько п’яти сантиметрів. На цьому пеньку виростають дві лози, одна з яких обрізається до двох-трьох бруньок, і стає наступним пеньком, а друга лоза обрізається довше, вона і буде плодоносити в наступному році.