12.11.2014
Молодого селекціонера Руслана Духова із села Мишурин Ріг, що на Дніпропетровщині, тепер вже знають і в Україні, і за її межами. А починалось все ще із шкільної парти, коли хлопчина серйозно захопився городництвом. Спочатку батьки виділили йому окрему ділянку і юнак вирощував звичайні сорти різноманітних городніх культур. Згодом він почав шукати незвичайні сорти, а також насіння всіляких екзотичних рослин. Він перший почав вирощувати в Україні такі культури, як ківано (антильська диня), момордика (індійський огірок), жмінда (полуниця-шпинат), люфа (мочалка), лагенарія, аругули, трихозанту, колоцинт, профетарум, огірок-лимон, бенінказа (восковий гарбуз) і багато інших рослин.
Своїми знахідками молодий селекціонер радо ділиться з іншими городниками, і люди дякують селекціонеру-самородку за дивні культури і багаті урожаї. Дуже приємно, що Руслан Духов нещодавно надіслав листа до «Сільських новин» зі щирим бажанням поділитися з Вами, шановні читачі, своїми знахідками на помідорній ниві.
У цьому році моя родина на 20 сотках городу вирощувала майже 350 сортів помідорів. Кожного саджали від 10 до 20 кущів, а наших улюбленців – Альонушка, Великий зак, Цукровий бізон, Мільйонер, 1884, Деліціозус, Біла вишня, Серце буйвола – по 40 і більше. З новинок на ділянці з’явилися Зелений тигр, Танці зі cмурфами, Велика мама, Особливий від Джей Ді, Педро, Бельгійський гігант. Їх росло по 3-4 кущі (саме стільки зерняток кожного сорту потрапило мені до рук). Неабияк здивував М’ясистий сніданок, який дав 18 оранжевих м’ясистих плодів з одного куща кожний до 700 г.
Як і завжди, порадував перевірений часом високоврожайний сорт Серпневий. Плоди його достигають чи не найпершими. Кущ заввишки 50 см, помідори округлі вагою 200-250 г. Середня врожайність – до 5 кг з куща. До того ж у вересні сорт дав другий урожай, кущі плодоносили аж до заморозків.
Потішила фантастичною врожайністю Рожева бурулька. У неї сигароподібні плоди завдовжки 10-15 см. Формували у два-три стебла. Плоди малинового кольору, дуже смачні, вагою до 200 г. Чудово підходять для консервації.
Другий рік поспіль вирощували Дитячий сорт, плоди в якого завбільшки з горошину, а достигають уже через 55 днів після появи сходів.
В консервованому вигляді нам сподобався сорт Чорний імператор. Плодоносити починає одним із перших в колекції. Кущ заввишки 1,2 м, плоди шоколадного кольору. Форма конусоподібна, як солодкий перець. Плоди в середньому важать по 300-350 г. З одного куща ми збирали до 15 кг за сезон.
Кілька сортів стали рекордсменами. Так, американський сорт Великий зак дав плоди понад два кілограми кожний. Конкурент Великого заку – вітчизняний сорт Лев – подивував рекордним плодом вагою 2245 грам! Решта важили від 600 до 1600 г. Не пас задніх і сорт Сицилійське блюдце. Його двокілограмові плоди сплюснуті, майже без насіння.
Окремої розповіді заслуговує новий сорт-гігант Церква. Вирощуємо його вже два роки і дуже задоволені. Є від чого – плоди плоско-округлі, вагою до кілограма, щільні, червоні. Окремі виростають до 1,5 кг. Кущі стійкі до фітофтори. Врожайність – до 20 кг з рослини. Смакові якості заслуговують найвищої оцінки. Плодоносить до морозів, отже, за сезон можна багато накрутити томатного соку.
Цього року зібрали чималу кількість насіння цього сорту, тому маємо можливість безкоштовно поділитися з городниками. Надішлю потроху зерняток усім, хто вкладе у лист підписаний конверт із марками.
Руслан ДУХОВ. с. Мишурин Ріг, Верхньодніпровський район, Дніпропетровська область, 51610.
Всього - 1
Світлана 13.10.2018
Цікава стаття . Приємно читати про сонячних, трудоюбивих, молодих, завзятих.. Успіхів, здоров'я , сприятливої погоди, Руслан!
Залишить свій відгук