25.07.2013
Вік досліджуваних поселень скотарів та мисливців, розташованих поряд із пагорбом «Кам'яна Могила», датується VIII тисячоліттям до н.е.
Таку заяву зробили вчені на міжнародному семінарі, що відбувся в Національному історико-археологічному заповіднику "Кам'яна Могила" в Запорізькій області.Про це кореспондентові Укрінформу повідомила директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій ОДА Ірина Конарева.
"На об'єктах двох поселень на території області: "Кам'яна Могила-1" та "Кам'яна Могила-3", були знайдені унікальні матеріали для вивчення клімату, ландшафту та економіки давнього населення Північного Приазов'я. Завдяки відбору зразків - крем'яних знарядь праці, кісток тварин та древніх рослин, установлено вік поселень, який датується VIII тисячоліттям до н.е.", - розповіла посадовець.
За її словами, у розкопках беруть участь не тільки українські науковці та археологи, а й представники Бернського університету зі Швейцарії. Цього разу заслухати звіт про реалізацію українсько-швейцарського проекту на семінар прибули науковці з України, Швейцарії, Росії та США.
"Проведення такого представницького заходу міжнародного рівня - це одна з можливостей привернути увагу світової спільноти до унікальної пам'ятки археології "Кам'яна Могила", яка пропонується для включення до Списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО", - зазначила Ірина Конарева.
Представники обласної влади запевнили, що всі цінні експонати, знайдені під час розкопок, залишаться на території заповідника і будуть збережені для нащадків.
Залишить свій відгук