Поточний № 4 (1431)

24.05.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

П’ять міфів про зимове укриття рослин


03.12.2014

МІФ 1: УКРИТТЯ ПОТРЕБУЮТЬ УСІ РОСЛИНИ САДУ
Більшість багаторічних рослин на вашій ділянці здатні прекрасно перезимувати і без спорудження навколо них додаткових укриттів - просто тому, що вони прекрасно адаптовані до клімату вашого регіону.
Звичайно, є не занадто стійкі до капризів погоди види, подбати про які доведеться. Насамперед це всі види троянд, клематиси, які квітують на торішніх пагонах, флокси, півонії, лілії, рододендрони та інші... Але не перестарайтеся з укриттям! Так, наприклад, основна частина троянд гине не від морозів, а від випрівання.

МІФ 2: УКРИТТЯ РОСЛИНИ - ЦЕ ГАРАНТІЯ ЇЇ УСПІШНОЇ ЗИМІВЛІ
Загинути рослини можуть не стільки від сильного морозу, стільки від різкої зміни температури, особливо під час осінніх і весняних відлиг. Саме нестійка погода з різкими перепадами температур провокує надмірне промерзання та перезволоження ґрунту. Результат: різні механічні ушкодження рослин, загнивання їхньої кореневої системи, її випрівання і - як наслідок - загибель. Укриття - це тільки один з методів, що допомагають підвищити зимостійкість рослин.
Займайтеся підготовкою рослин до зимівлі комплексно: приділіть увагу не тільки правильній посадці рослин, але і їхньому своєчасному поливу, підживленню.

МІФ 3: ПІДГОРТАННЯ ЗЕМЛЕЮ - ДОСТАТНІЙ СПОСІБ УКРИТТЯ НИЗЬКОРОСЛИХ РОСЛИН
Підгортання - створення над корінням і залишками стебел рослини горбка із ґрунту - традиційний метод зимового укриття рослин. Завдяки підгортанню ми не стільки захищаємо рослини від морозів, скільки створюємо навколо них рельєф ґрунту. За рахунок цього рельєфу навесні краще відводяться талі води, а сама рослина захищена від вимокання.

МІФ 4: КРАЩІ УКРИВНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ РОСЛИН НА ЗИМУ - ЛАПНИК І ОПАЛЕ ЛИСТЯ
Ялиновий і сосновий лапник вважається одним із кращих укривних матеріалів. Причому береже їх не тільки від сильних морозів, але й від гризунів.
Опале листя - непоганий укривний матеріал: воно надійно захищає ґрунт від перших холодів і служить прекрасною їжею дощовим черв’якам, які, у свою чергу, підвищують родючість цього самого ґрунту. Але чи все листя можна використовувати для зимового укриття рослин?
Кожному садівникові доводилося спостерігати, наскільки швидко розкладається листя більшості садових дерев. Крім того, саме в листях дуже люблять улаштовуватися миші. За зиму не встигає згнити тільки дубове листя - саме його краще використовувати в якості укривного матеріалу. Як альтернативу можна використовувати листя берези, клена й каштана.
Перш ніж укрити листям ваші рослини, його потрібно правильно заготовити: листя необхідно зібрати свіжоопалим й абсолютно сухим.

МІФ 5: НЕТКАНІ МАТЕРІАЛИ - ІДЕАЛЬНИЙ СПОСІБ УКРИТТЯ
Безумовно, неткані укривні матеріали істотно полегшили нашу працю. З їхньою допомогою стало легше вирощувати деякі культури і вони дійсно служать відмінним матеріалом для зимового захисту рослин, але тільки в тому випадку, якщо ви використовуєте їх правильно!
Ретельно вкрита щільним чохлом з нетканого матеріалу ялина після зими попросту може загинути. У наші суворі зими - коли відлиги чергуються із сильними морозами - використовувати подібні чохли потрібно дуже обережно! Не вкутуйте в нього хвойні повністю - накиньте його на верхню частину крони дерева, приблизно на 1/3, залишивши нижню частину без укриття. Тільки в жодному разі не обмотуйте нетканим матеріалом верхню частину рослини, зробіть щось типу куреня. Тоді ніжні гілочки хвойних не будуть торкатися до мокрого й холодного «панцира» з нетканого матеріалу.
А ось прекрасним захистом нижньої частини хвойних послужить сніг. Якщо ви неодмінно хочете використовувати нетканий укривний матеріал для зимового захисту троянд, клематисів та інших рослин - використовуйте, але знову ж, комбінуючи його з іншими способами захисту: тим же листям або лапником. Тільки так ви зумієте створити ідеальне зимове вкриття для рослин.
Ще у якості зимового вкриття можна використовувати керамзит, що служить не тільки прекрасним укривним матеріалом, але й відмінною мульчою, гарним дренажем і теплоізолятором, повідомляє «Домовик».