Поточний № 4 (1431)

15.04.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Регіональні аспекти відновлення України: перспективи європейського бізнесу


25.05.2023

Голова Дніпропетровської обласної ради представив регіон на європейському форумі «Регіональні аспекти відновлення України: перспективи європейського бізнесу». Захід відбувся у Брюсселі в змішаному – офлайн та онлайн-режимі.
Основна тема обговорення була присвячена бізнес-можливостям, які надають українські регіони та міста європейським діловим партнерам з метою сприяння відбудові та економічному відродженню України.
Презентації інвестиційного потенціалу та бізнес-проектів українських регіонів відбулися в Ukrainian Civil Society Hub.
«Чому відбудова держави має починатися з Дніпропетровщини? Не лише тому, що ми допомагаємо всій Україні, будучи прифронтовою областю. Але й тому, що ми – потужний промисловий центр, частка якого в промисловості держави сягає 16%. Промисловий сектор є ключовим у розвитку та формуванні економіки регіону. У загальному обсязі валової продукції промисловості металургії належить близько 50%», – сказав Микола Лукашук.
Також голова Дніпропетровської обласної ради акцентував увагу на тому, що область з початку повномасштабної війни стала безпековим, гуманітарним та медичним хабом для великої кількості військових і переселенців.
«Кількість атак, які окупаційні війська російської федерації завдали по Дніпропетровщині за останні 455 діб війни, не злічити. А кількість зруйнованих чи пошкоджених об’єктів в нашій області вимірюються тисячами. Станом на сьогоднішній день, маємо 5526 понівечених або повністю знищених об’єктів. Левова частка – це житлові будинки, проте від бомбардувань постраждали і медичні, навчальні, соціальні заклади, промислові об’єкти, критична інфраструктура», – зазначив голова облради.
Микола Лукашук розповів, що зараз область вже має пропозиції щодо відбудови для потенційних інвесторів. 50 громад регіону пропонують 635 проєктів, спрямованих на розвиток та відновлення територій, а також інтеграцію внутрішньо переміщених осіб в економіку громад.
«Хочу висловити подяку голові Українського хабу громадянського суспільства Наталії Мельник, а також представниці Дніпропетровської обласної ради Ксенії Улітовській за організацію сьогоднішнього заходу», – підсумував Микола Лукашук.