18.07.2015
Цьогоріч непогано вродили огірочки. Щоб вирощений урожай не втратити, пропонуємо вашій увазі різноманітні рецепти заготівель із огірків. Обирайте на свій смак, щоб і взимку було чим почастувати і родину, і гостей.
ХРУМКІ БЕЗ ОЦТУ
Огірки (з розрахунку на 3 л банку) – по 1,7-2 кг, 30-40 г кропу, кілька зубчиків часнику, 4-5 горошин чорного перцю, листя хрону, вишні, чорної смородини й дуба. Розсіл: 3 ст. л солі на 1,5 л.
Огірки вимити й замочити на 3-4 години. Обрізати хвостики й кінчики, викласти в 3 л банки. Залити теплим розсолом. Накрити поліетиленовими кришками, тримати за кімнатної температури 2-3 дні. Час від часу перевіряти ступінь готовності. Розсіл злити й закип’ятити, огірки промити гарячою кип’яченою водою. Викласти в стерилізовані банки будь-якої місткості. Додати свіжі спеції: кріп, часник, гіркий перець, перець горошком. Залити гарячим розсолом й законсервувати.
ОГІРКИ «ХРУМ»
4 кг огірків, листя хрону, вишні та чорної смородини, лавровий лист, чорний перець горошком, часник; для розсолу: 3 л води, по 0,5 склянки 9%-го оцту і солі, 0,25 склянки цукру.
Огірки вимийте і замочіть в холодній воді на 5 годин. Після цього на дно простерилізованих трьохлітрових банок укладіть по листку хрону, 1-2 лаврових листки, 3-4 листки смородини та вишні, 3-4 горошини перцю, 2-3 зубчики часнику. Щільно укладіть огірки (для цього штовхайте їх із зусиллям і періодично струшуйте банку, щоб огірочки лягали щільніше). Залийте окропом, дайте постояти 10 хвилин.
Приготуйте розсіл: закип’ятіть воду з цукром і сіллю, зніміть з вогню, додайте оцет. Тут же залийте огірки до самого верху банки, закатайте кришками. Переверніть і витримайте укутаними добу.
ОГІРКИ У ВИНОГРАДНОМУ ЛИСТІ
Рівні огірки середнього розміру, крупне виноградне листя без пошкоджень стільки ж штук, скільки огірків, головка часнику; для заливки: на 1,5 л води - по 50 г солі і цукру, половина кислого яблука.
Виноградне листя й огірки ретельно вимийте і висушіть. Часник почистіть, розберіть на зубочки. Банки (об’ємом 1-1,5 л) гарненько вимийте, кришки простерилізуйте. Кожен огірок загорніть у виноградний лист, краї листя підверніть всередину (як у голубцях). На дно банки викладіть 3-4 зубочки часнику і потім дуже щільно - огірки. Буде потрібна обережність, щоб не пошкодити листя. Приготуйте заливку: яблуко очистіть від насіння, наріжте дольками. Залийте яблуко водою, проваріть 5 хвилин, процідіть, додайте у воду цукор і сіль, закип’ятіть і тут же залийте огірки. Залиште на 5 хвилин, потім злийте рідину, знову закип’ятіть і знову залийте. Процедура заливки повторюється 4 рази. На останньому етапі, залийте огірки киплячим розсолом, тут же закатайте банки, переверніть, укутайте і дайте повністю охолонути. У цієї заготовки є три переваги. Огірки в листках зберігають свій яскравий зелений колір. Використовувати можна і огірки, і виноградне листя для голубців. І звичайно - заготівля відрізняється ніжним тонким смаком.
ОГІРКИ З ЯБЛУКАМИ «НА ЗАКУСКУ»
На 2-літрову банку: 700 г невеликих огірків, 500 г яблук сорту білий налив, гілочка вишні з 3-4 листочками, лист хрону, 2 бутони гвоздики, 3 столові ложки оцту, 2 ст. ложки цукру, ст. ложка солі.
Яблука і огірки ретельно вимийте, обсушіть. Яблука чистити не потрібно - хвостики також залиште. На дно чистої банки покладіть вишню, хрін, гвоздику, а зверху - упереміш огірки та яблука, так щоб плоди вляглися максимально щільно. Залийте окропом, прикрийте кришкою, залиште на 5 хвилин. Злийте воду, знову її закип’ятіть і повторіть заливку. Знову злийте воду і закип’ятіть її. У банку додайте сіль, цукор і оцет, залийте окропом і тут же закатайте. Переверніть, закутайте і дайте охолонути. За смаком такі огірки та яблука виходять, як мочені.
ОГІРКИ «ЯК МАГАЗИННІ»
На 3-літрову банку: огірки, велика гілка кропу з насінням, столова ложка насіння гірчиці, 3 зубчики часнику, 5 горошин чорного перцю, маленький гострий червоний перець без насіння (або шматочок розміром з півмізинця); для маринаду: 1,5 л води, (6 ст. ложки цукру. 3 ст. ложки солі, 2/3 склянки 9%-го оцту).
Огірки вимийте, банки простерилізуйте. На дно кожної покладіть кріп, перець і прянощі, потім огірки до самого верху. Залийте окропом і залиште на півгодини. Потім воду злийте. Приготуйте розсіл: закип’ятіть воду із сіллю і цукром, вимкніть вогонь, залийте огірки розсолом, влийте оцет. Тут же закатайте, переверніть (закутувати огірки не потрібно.)
ОГІРКИ З КРОПОМ
4 кг рівних огірків середнього розміру, 2 великих пучки зелені кропу, 3 великих парасольки кропу без стебел, велика головка часнику, 20 горошин чорного перцю, 2,5 ст. ложки солі, склянка олії, цукру і 9%-го оцту.
Зріжте кінчики огірків, наріжте уздовж на четвертинки. Зелень кропу дрібно нарубати. Складіть огірки у миску, додайте кріп, оцет, цукор, сіль і масло і витримайте в холодному місці 3 години. Вимийте 1,5 літрові банки, на дно кожної викладіть кропові парасольки, 2-3 часточки часнику, горошини перцю.
Щільно укладіть огірки, заливши маринад, в якому вони стояли. Прикрийте кришками і стерилізуйте 20 хвилин. Закатайте і остудіть догори дном «під шубою».
ОГІРКИ В ГІРЧИЧНОМУ МАРИНАДІ
4 кг огірків, склянка олії, цукру і 9%-го оцту, 3 столові ложки солі, 2 ст. ложки гірчичного порошку, 2 ст. ложки пропущеного через прес часнику (приблизно 2 головки середнього розміру), 2 ч. л. чорного меленого перцю.
Огірки ретельно вимийте, дайте воді стекти і розріжте вздовж на четвертинки. Перемішайте з усіма іншими інгредієнтами і залиште на 3 години, періодично перемішуючи. Простерилізуйте літрові банки і кришки. Розкладіть у банки огірки, підлийте розсолу, що виділився (на третину - половину банки, але не більше, оскільки огірки ще виділять сік), прикрийте кришками і стерилізуйте 20 хвилин. Якщо ви збираєтеся консервувати огірки не в день збору чи покупки, а наступного дня, тримайте їх у холодильнику, в контейнері з водою - так вони залишаться хрусткими і пружними.
САЛАТ З ОГІРКІВ І МОРКВИ
5 кг рівних огірків середнього розміру, 20 морквин середнього розміру, 300 г часнику, 7 пучків петрушки (стандартних ринкових), 300 г цукру, 5 ст. ложок солі, по 0,5 л олії і 9%-го оцту.
Часник пропустіть через прес. Огірки і моркву наріжте тонкою соломкою. Петрушку подрібніть. Перемішайте овочі із зеленню, додайте інші інгредієнти, ще раз ретельно вимішайте і залиште на ніч маринуватися. Розкладіть салат в чисті простерилізовані баночки, прикрийте металевими кришками і стерилізуйте 15 хвилин (банки по 0,7 л) або 20 хвилин (1 л). Закатайте переверніть, закутайте і дайте охолонути.
ОГІРКИ ПО-ДАТСЬКИ
600 г невеликих рівних огірків, 200 г цибулі, по 3 ст. ложки оцту і олії, по ст. ложці солі, цукру, зерен гірчиці.
Огірки наріжте кружальцями, цибулю - кільцями, перемішайте, додайте інші інгредієнти і дайте овочам промаринуватися 2 години. Розкладіть у півлітрові банки і стерилізуйте 20 хвилин. Закатайте, закутайте і залиште до охолодження. З цієї кількості продуктів виходить 2 півлітрових баночки огірків. Якщо хочете законсервувати більше, просто збільшіть пропорцію.
ОГІРКИ ПО-ФРАНЦУЗЬКИ
Огірки; прянощі на 1 л банку: чайна ложка зерен гірчиці, лавровий лист, горошина запашного перцю, по пучку кропу і петрушки, 6 листків чорної смородини; на 1.5 л маринаду - 50 г солі, 100 мл 9%-го оцту, 80 г цукру.
На дно чистих літрових банок викладіть прянощі, щільно укладіть огірки доверху. Залийте огірки окропом, залиште на 10 хвилин, злийте воду, знову її закип’ятіть і повторіть процедуру. Знову злийте воду, закип’ятіть, додайте сіль і цукор, почекайте, поки вони розчиняться, розчин зніміть з вогню, влийте оцет, залийте маринадом огірки і тут же закатайте. Цієї кількості маринаду вистачить на 3 банки об’ємом 1 л.
ОГІРКИ ПО-КОРЕЙСЬКИ
4 кг великих, можна перестиглих огірки, кілограм моркви, гострий червоний перець, головка часнику, по склянці цукру, 9%-го оцту і олії, пакетик приправи для корейської моркви, 100 г солі.
Огірки вимийте, очистіть від шкірки і наріжте півкільцями. Моркву натріть на «корейській» тертці. Часник пропустіть через прес. Перець очистіть від насіння і дуже дрібно наріжте. Всі інгредієнти з’єднайте, перемішайте і залиште на 4 години, періодично струшуючи огірки. Банки ретельно вимийте, кришки простерилізуйте. Викладіть огірки в банки, вливаючи сік, що виділився, і стерилізуйте 10 хвилин. Закатайте і охолодіть перевернутими «під шубою».
ОГІРКИ ЯК БОЧКОВІ
На 3-літрову банку: стебло у кропу з парасольками, гілочка естрагону, 2-3 часточки часнику, 1-2 листки чорної смородини, 1-2 листки вишні, листя хрону, 2-3 горошини запашного перцю, 2 бутони гвоздики; для розсолу: літр води, ст. ложка з гіркою солі.
Огірки вимийте, залийте холодною водою і залиште на 4 години. У стерилізовану трилітрову банку покладіть зелень, листя і прянощі, зверху - огірки. Зваріть розсіл: закип’ятіть воду із сіллю і охолодіть до кімнатної температури. Залийте розсіл в банку (по шийку) і залиште на 3 дні на кухні. У цей час розсіл буде бродити і трохи рідини може витекти, тому краще поставити банку в миску або на глибокий піднос. На четвертий день злийте розсіл з огірків в каструлю, процідіть. Огірки залийте окропом, залиште на 10 хвилин, злийте, повторіть. Розсіл доведіть до кипіння і варіть 15 хвилин - в цей момент піна повинна перестати виділятися, стежте, бути може, вам знадобиться трохи більше часу. Прибирайте піну. Залийте огірки киплячим розсолом, закатайте.
МАРИНОВАНІ ОГІРКИ З ВИШНЕЮ
На літрову банку: 0, 5 кг маленьких огірочків, по 2 листки вишні і смородини, дуба і хрону, гілочка кропу, 4 зубчики часнику , півсклянки вишень без кісточок.
На дно банки покласти зелень, потім один ряд огірків стоячи, а другий - впоперек впереміш з вишнею і часником. Двічі залити кип’ятком на 5-10 хвилин, третій раз – гарячим маринадом: на 600 мл води ст. ложка солі, 3 ст. ложки цукру, півтори столові ложки оцту, 5 горошинок чорного перцю.
Закатати кришками, перевернути догори дном і укутати.
Підготувала Марічка МАЇВСЬКА.
Залишить свій відгук