Поточний № 5 (1432)

21.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Роботизована молочна ферма


22.07.2015

У селі Почуйки Житомирської області відкрили першу чергу роботизованої молочної ферми. З роботою нового підприємства ознайомився перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський.
Він підкреслив визначальну роль інвестиційного проекту у відродженні галузі молочного скотарства та інфраструктури на селі. «Будівництво першої черги розпочалося рік назад і вже сьогодні це одна з найвисокотехнологічних ферм в Україні. Всі виробничі процеси автоматизовані, вплив людського фактору виключений, тобто ми отримуємо молоко найвищої якості, яке відповідає всім вимогам та в перспективі зможе конкурувати на європейському ринку», — сказав Ярослав Краснопольський.
Перша черга інвестпрооекту компанії «Ерідон» включає тваринницький комплекс потужністю 500 голів, машино-тракторний парк, завод з виробництва комбікормів. Ферма укомплектована провідним стійловим обладнанням, в приміщеннях автоматично підтримується оптимальний для тварин мікроклімат. Доїння здійснюється вісьмома роботизованими установками. Загалом в Україні налічується 20 таких «роботів». Автоматизована система доїння гарантує високу якість молока, здоров’я тварин та збільшення продуктивності до 35%. В перспективі собівартість виробленого молока може скласти до 4,5 грн. за літр, у той час коли закупівельні ціни на продукцію господарств населення зберігається на рівні 2,5 – 2,7 грн.
У будівництво першої черги проекту інвестовано близько 160 млн. гривень, з них 80 млн. гривень - вартість тваринницького комплексу. В планах - друга черга, яка дозволить збільшити кількість тварин до 1000 голів. До реалізації проекту крім вітчизняних було залучено німецькі та швецькі інвестиції.