12.07.2022
Як і під час карантину, «Укрпошта» продовжує працювати і під час війни: всі 4 місяці компанія виплачувала пенсії, соціальну допомогу та субсидії в усіх областях, здійснювала торгівлю продуктами харчування та товарами першої необхідності, приймала комунальні та інші види платежів і навіть оформлювала передплату на улюблені видання.
Велике навантаження лягло на сусідні з фронтовими області. «Укрпошта» організувала роботу пересувних відділень у Сумській та Харківській областях через Полтавську дирекцію. У Миколаївській, в час, коли значна частина області була окупована, робота здійснювалася через Кіровоградську дирекцію. Донині частина Херсонської області обслуговується через Дніпропетровську дирекцію. Така взаємозаміна неможлива, коли є лише стаціонарні відділення. А саме завдяки пересувним відділенням «Укрпошта» стала чи не єдиною компанією, яка змогла надавати послуги на всій території України з початку війни.
Пересувні відділення – це можливість жителям за місцем проживання отримати ширший спектр послуг в майбутньому (цифрові та банківські послуги у кожному населеному пункті країни). А ще – виконувати соціально важливу функцію доставки пенсій та соціальних допомог. Це не так відчутно у більш спокійних областях, проте в тих регіонах, де відбуваються активні бойові дії, роль пересувних відділень безцінна. На щойно звільнених територіях, де відсутній Інтернет та світло, завдяки пересувним відділенням «Укрпошта» могла буквально на наступний день після дозволу військової адміністрації доставляти виплати пенсіонерам, продукти, ліки чи гуманітарну допомогу.
Хоч війна, на щастя, прямо не торкнулася всіх областей, її наслідки відчули всі. Через внутрішню міграцію відділення «Укрпошти» на Заході стали приймати більше клієнтів. І хоч «Укрпошта» по всій Україні надає однакові послуги, опиняючись в новому місті, клієнти часто зверталися до операторів та листонош з проханням роз’яснити, як працює пошта і які послуги можна отримати.
«Ми бачимо, що у людей є багато питань, особливо у тих, хто змінив місце проживання і, відповідно, відділення, в якому обслуговувався раніше. Пенсіонери цікавляться, чи можна отримувати пенсію через відділення «Укрпошти», чи з доставкою листоношею. Багато питають про фінансові послуги. Щоб наші клієнти могли все почути з перших уст, «Укрпошта» в червні почала проводити «Дні «Укрпошти» в громаді», де начальники відділень разом із працівниками обласних дирекцій «Укрпошти» відповідають на всі питання клієнтів» – повідомив директор Дніпропетровської дирекції Димитрій Лісєєнко.
День «Укрпошти» – це cвоєрідний день відкритих дверей, де всі клієнти «Укрпошти» – як існуючі, так і потенційні – зможуть отримати відповіді на всі питання щодо послуг, які зараз надає «Укрпошта». На Дніпропетровщині Дні «Укрпошти» вже пройшли у Саксаганській, Губиниській, Підгородненській громадах. Особливо клієнтам сподобалась можливість подати документи для переходу на отримання пенсії в «Укрпошті» прямо під час таких заходів, оскільки не завжди знаходиться час і можливість для цього. І тепер вони отримають пенсію у себе вдома або на відділенні, зекономивши кошти на поїздку до банкомата або на комісію за зняття цих самих коштів з карт через термінали або банкомати інших фінансових установ.
А поки винесемо ТОП питань, які найчастіше ставлять клієнти.
Чи займається «Укрпошта» доставкою пенсій, бо до війни говорили, що відділення будуть закриватися?
«Укрпошта» надає всі необхідні жителям послуги у пересувних та стаціонарних відділеннях. Всього в Дніпропетровській області працюють 491 відділення: 424 стаціонарних та 67 пересувних. І в стаціонарному, і в пересувному відділенні пенсіонери зможуть отримати пенсії. Тим, кому пенсії додому приносила листоноша, так само будуть отримувати свої гроші з доставкою додому. Доставка пенсії – це не просто звичайна послуга «Укрпошти». Компанія несе відповідальність перед кожним клієнтом і мусить доставити соціальні виплати, субсидії та пенсії всім адресатам. Зокрема, за червень по Дніпропетровській області «Укрпошта» виплатила 96,8% пенсій та здійснює своєчасну виплату за липень 2022 року.
Якщо пенсіонер раніше отримував пенсію на банківську картку, а зараз хоче перейти на обслуговування до «Укрпошти», потрібно звернутися із відповідною заявою до Пенсійного фонду України. Зараз навіть не потрібно їхати до відділення Пенсійного фонду – все можна оформити на місці. Що і як зробити підкаже листоноша або оператор найближчого до Вас відділення поштового зв’язку.
Чи можна отримувати пенсію в «Укрпошті», якщо в селі немає відділення?
Навіть якщо у вашому селі немає стаціонарного відділення, це не впливає на роботу «Укрпошти». У ті населені пункти, де немає стаціонарних відділень, приїжджають пересувні.
Із початку воєнних дій вже 266 пересувних відділень «Укрпошти» почали працювати у 9 областях України. 25 точок базування у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Львівській, Полтавській, Тернопільській, Хмельницькій та Харківській областях вже обслуговують 2600 населених пунктів. Тепер 1,3 млн. жителів віддалених сіл отримують всі необхідні послуги компанії.
У Дніпропетровській області працюють 67 пересувних відділень поштового зв’язку. Вони надають всі послуги, що і стаціонарні: приймають оплату комунальних та інші видів платежів, оформлюють передплату газет і журналів, тут можна відправити або отримати посилку, придбати продукти харчування та товари першої необхідності. Графік роботи пересувного відділення у вашому селі можна уточнити у листоноші або у старости.
Як отримати пенсію на новому місці?
Для тих українців, які змінили місце проживання у зв’язку з війною або з інших причин, та хочуть продовжувати обслуговуватися в «Укрпошті», зокрема отримувати пенсійні чи інші виплати, потрібно оформити переадресацію.
Якщо ви виїхали з місця фактичного проживання, ви можете отримати свої виплати наступним чином:
1. Зателефонуйте:
або до Контакт-центру «Укрпошти» за номером телефону 0 800 300 545 та оберіть кнопку 2 – розділ «Пенсії, соціальні виплати та субсидії» (усі дзвінки безкоштовні), або заповнивши онлайн-форму;
або до Пенсійного фонду України за номерами телефонів, які розміщені за посиланням або передайте інформацію через електронний кабінет.
2. Повідомте про необхідність отримання пенсії, грошової допомоги за іншою адресою та передайте наступну інформацію:
прізвище, ім’я та по батькові одержувача пенсії та/або грошової допомоги;
адресу отримання пенсії/грошової допомоги до березня 2022 року;
паспортні дані (серія та номер паспорта);
номер телефону одержувача пенсії/грошової допомоги;
спосіб отримання виплати (на відділення або за домашньою адресою)
нову адресу доставки: індекс відділення «Укрпошти» або адресу тимчасового проживання.
Якщо ви отримуєте пенсію або грошову допомогу поштовим переказом, повідомте оператору додатково код переказу, який отримали в смс-повідомленні.
Ваші кошти будуть виплачені за заявленою адресою проживання протягом декількох днів.
Якщо ви поки не визначилися з місцем отримання виплати та бажаєте її отримати на будь-якому автоматизованому відділенні «Укрпошти», до якого буде доступ, повідомте про це оператору.
Залишить свій відгук