Поточний № 5 (1432)

14.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Скільки заробили українські клуби в єврокубках?


17.12.2023

Як пише «Sport.ua» з посиланням на видання «Fotcalc», ресурс оприлюднив дані про заробіток українських клубів на євроарені в сезоні 2023/24.
Луганська «Зоря» за цю єврокубкову кампанію заробила приблизно 4,85 мільйона євро. 2,94 мільйони з них – це виплата за потрапляння в групу Ліги конференцій. Ще по 500 тисяч команда отримала за кожну перемогу на груповому етапі (їх було 2), а також за нічию з «Гентом» луганчанам виплатили 166 тисяч. Цікаво, що за виліт з плей-оф раунду кваліфікації Ліги Європи також дають гроші – 100 тисяч євро. Ще 66,4 тисячі євро «Зоря» отримала з нерозподіленого фонду призових. Останній транш в розмірі 578,5 тисяч є стандартною виплатою УЄФА за десятирічний коефіцієнт клубу, і ця сума наразі є приблизною.
«Дніпро-1», незважаючи на ганебний виліт з усіх єврокубків, також заробив трохи грошей. Дніпряни отримали по 100 тисяч євро за кожен кваліфікаційний раунд, в якому приймали участь (2-й раунд кваліфікації ЛЧ, 3-й раунд кваліфікації ЛЄ, 4-й раунд кваліфікації ЛК). «Компенсацією» для команди за виліт в останньому раунду Ліги конференцій стала виплата в розмірі 750 тисяч євро.
Київське «Динамо» в єврокубках виступило не менш ганебно, але отримало трохи менше за дніпровців. «Біло-сині» брали участь лише у двох кваліфікаційних раундах, тому заробили з них лише 200 тисяч. За виліт в плей-оф раунді відбору кияни також отримали втішний приз в розмірі 750 тисяч євро.
Найменше серед всіх українських клубів заробила полтавська «Ворскла», якій не вдалося подолати бодай 1 раунд кваліфікації. За участь у 2-му раунду відбору полтавчани отримали 100 тисяч євро, а за виліт з нього – ще 350 тисяч.
Про зароблені гроші донецьким «Шахтарем» раніше повідомлялося окремо. Видання «Fotcalc» трохи уточнює нашу інформацію, припустивши, що «гірники» отримають 21,6 мільйона євро за десятирічний коефіцієнт. Тобто загальний дохід донецького клубу становитиме 46,8 мільйонів. Також варто зазначити, що «Зоря» та «Шахтар» ще можуть збільшити свої єврокубкові доходи за рахунок продажу телеправ. Сума, зароблена на телетрансляціях, стане відомою лише наприкінці сезону.
Джерело: sportyvka.com.ua