Поточний № 5 (1432)

24.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Соковита редиска


22.04.2016

Раніше наші бабусі просто розкидали насіння редиски по городу і збирали врожай, нині ж подібним чином редиску не виростиш. По-перше, хрестоцвітна блішка знищує сходи, які тільки-но проклюнулися, а по-друге, через сильні суховії коренеплоди швидко переростають і грубіють. Аби не відмовлятися від цього раннього овоча, потрібно лише трохи змінити технологію його вирощування.

ВИЗНАЧИТІТЬСЯ з добором сортів залежно від строку посіву. У весняний період, починаючи від сходу снігу і до кінця травня, можна висівати практично всі сорти редиски, такі як, Червоний з білим кінчиком, 18-денка, Крижана бурулька, Червоний велетень. Ці ж сорти можна висівати й у серпні-вересні, з настанням прохолодної погоди. До речі кажучи, сорти Крижана бурулька і Червоний велетень володіють високою лежкістю і добре підходять для зимового зберігання. Набагато складніше отримати якісні коренеплоди влітку, особливо коли утримується посушлива погода. Для цієї мети варто відібрати стійкі до літньої спеки та стійкі до стрілкування сорти Жара і Сора.

Слід зазначити, що для безперервного плодоношення редиску варто повторно висаджувати з інтервалом 10 днів.

Незалежно від сорту і строку висадження, посів варто проводити відсортованим, добре виконаним, великим (діаметром 2,5-3 мм), свіжим, одно-дворічного строку зберігання насінням. Свіже насіння дає дружні сходи, більш ранній вихід продукції та високий урожай коренеплодів гарної якості. Перед посівом насіння корисно замочити в розчинах мікроелементів, краще в Епіні, що прискорює появу сходів, розвиток і дозрівання врожаю.

При посіві редиски в міжряддях інших культур, спочатку роблять борозни, куди висівають насіння, глибина закладення - 2-3 см. При міжряддях 45 см для пізньостиглих сортів з округлими коренеплодами витрачають 25-30, а для ранньостиглих з подовженими коренеплодами і середньостиглих з округлими - 13-15 г насіння на 10 м.

Відстань між насінням має бути 3-5 см. Після висіву ділянку злегка ущільнюють. З появою сходів потрібно негайно провести боротьбу з капустяною блішкою та мухою, які можуть знищити всі сходи за кілька годин.

Для одержання соковитих, ніжних коренеплодів рослинам потрібна достатня кількість вологи. Тому в період росту та розвитку при посушливій погоді редиску 2-3 рази поливають, витрачаючи за один полив 100-150 л води на 10 кв. м. Крім того, на бідних ґрунтах рослини підживлюють настоєм коров’яку або аміачною селітрою (3 ст. ложки на відро води) або сечовиною (2 ст. ложки), а також хлористим калієм (3 ст. ложки). Міжряддя рихлять у міру необхідності на глибину 5-7 см.

ЗБІР УРОЖАЮ

У суху погоду перед збиранням редиску поливають, що перешкоджає в’яненню коренеплодів. Збирають редиску вибірково у 2-4 прийоми через 3-5 діб, коли коренеплід досягає у діаметрі 1,5 см і більше.

Зібрані коренеплоди сортують: рослини зв’язують у пучки. Зважте на те, що редиска з обрізаним листям швидко втрачає свої смакові якості.