Поточний № 5 (1432)

21.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Сон на вуликах


05.01.2012

Бог створив людину здоровою, дав їй розум, щоб вона жила райським життям. Людина сама себе зробила хворою через неправильний спосіб життя. І, як наслідок – накопичення в організмі різних шлаків і отруйних токсичних продуктів. Щоб бути здоровим, необхідно разом з лікуванням очистити організм від усього непотребу.

НАЙКРАЩИМИ ліками для цього є продукти бджільництва. Це екологічно чисті, якісні, з високими цілющими властивостями прополіс, пилок, перга, мед, маточне молочко, настойка воскової молі, мертві бджілки, гомогенат трутневих личинок, а також біоенергетика вулика.
З кожним роком все більше й більше інформації про лікування сном на вуликах. При цьому метод постійно удосконалюється. Так, Віктор Кікавський з Вінницької області повідомляє, що утримує до 100 сімей на чотирьох точках, побудував лікувальний павільйон, в якому вивчає дію біополя та повітря бджолиної сім‘ї на організм людини у поєднанні з аромотерапією. Але вже не задоволений лікувальним павільйоном і споруджує будиночок, в середині якого буде розміщено шість бджолосімей.
А в.о. головного редактора журналу «Український пасічник» М.Осташевський повідомляє, що в квітні ц.р. йому довелося двічі побувати на пасічно-лікувальному комплексі В‘ячеслава Савіна у с. Дивному Білогірського району АР Крим. На комплексі пасіка, яка нараховує близько 1000 бджолосімей, і 15 будиночків за формою пірамід Хеопса. Лікування в основному відбувається в будиночках, у яких по 9 вуликів-лежаків. На вуликах є спеціальні відпочинково-спальні місця. У кожному вулику три бджолосім‘ї, у стелинах кожної з них є засітковані отвори, через які надходить у кімнату біоенергетична інформація, яка і впливає на результат лікування. За допомого даної технології В. Савін лікує з 1995 року і має позитивні результати різноманітних захворювань.
Іван Присяжний з с. Поздимир Радехівського району Львівської області повідомляє, що побудував біовулик «Бджоляна», повітря в якому в п‘ять-шість разів стерильніше, ніж назовні. Дихаючи цим цілющим повітрям від бджіл, людина позбувається цілої низки хвороб.
Усій Україні добре відомий «Павільйон здоров‘я» та сімейний оздоровчий комплекс «Бджолиний рай» пасічника і апітерапевта Миколи Балаша з м. Косів Івано-Франківської області. Вже п‘ять років він кочує з ним по кращих медозборах України. Через отвори в стельових дошках у приміщення павільйону виділяється повітря, насичене запахами нектару різноманітних трав, ефірні масла, прополіс. Природна аромотерапія сприяє швидкому засинанню і одужанню від хронічних захворювань легень, нервової системи. Швидко зникає втома.
Чутки про лікувальні властивості перебування у «Павільйоні здоров‘я» швидко поширилися поміж людей. І на кочові пасіки почали приходити пацієнти. Але у павільйоні відсутні комфортабельні умови, особливо для важкохворих. Тому на садибі доньки побудували красивої архітектурної форми будиночок, в якому розміщена пасіка з 14 бджолосімей. Використовується вона для збирання продуктів бджільництва і оздоровлення членів сім‘ї, сусідів, близьких друзів. Назвали її «Бджолиний рай», бо це справді рай і для бджіл, і для пацієнтів, які оздоровлюються тут.
Серед механізмів позитивного впливу сеансів апітерапії, заснованої на близькому контакті пацієнтів з бджолиними сім‘ями, є: тепло від стельових дощок, що нагріваються від тепла тіла людини та від бджіл, дає можливість розслабитися м‘язам спини, покращує кровообіг, розслаблює спазмовані ділянки м‘язів при патології хребта, що сприяє зменшенню, а потім і зникненню больового синдрому; мікромасаж, який передається через стельові дошки і відчувається тілом пацієнта: аромотерапія – інгаляція суміші ароматичних речовин – нектар різноманітних трав, меду, прополісу та інших речовин позитивно впливає на глибокий сон, швидкий сон, під час якого дихання глибоке, форсоване, що сприяє потраплянню ароматичних речовин у дихальні шляхи і проявляється у вираженому бронхолітичному ефекті; взаємодія біополів бджолосімей і людини, безперечно, має позитивний вплив – поліпшує обмін речовин, сприяє процесам реполяризації клітин, підвищенню імунітету, лікуванню окремих станів (стреси, перевтома) та захворювань нервової системи, неврозів, епілепсії, ситуаційних психозів.
На відміну від простого сну, на вуликах корисно діє на організм людини повітря, пропущене крізь живий вулик. Про це «Факты» повідомляли ще 40 років тому, коли на околиці Києва на широкому й дуже довгому (на всю ширину будинку) балконі під зовнішньою стіною стояли українські вулики, а біля цих вуликів, торкаючись їх бокової стінки, були розташовані дерев‘яні лежаки, на яких спали пацієнти. І не просто спали, а через респіратори з клапанами вдихали повітря з вулика і через клапан видихали його назовні. І лікував той пасічник усі хвороби, пов‘язані з легенями.
Більше того, цьому пасічнику запропонували у ЦКовській, як тоді її називали лікарні (нині поліклініка у Феофанії, де лікують народних депутатів України) поставити намет з ліжками із такими ж самими респіраторами і лікувати поважних осіб, у яких є проблеми з легенями, включаючи захворювання на астму. Але чи було це втілено в життя чи ні – невідомо.
Та й наш Президент Віктор Янукович цього року напередодні Дня Конституції проводив екскурсію по своїй резиденції в Межигір‘ї під Києвом для шести журналістів і повідомив, що двогодинний сон на вуликах знімає втому, дає колосальний ефект і замінює 8 годин звичайного сну.
У листопаді минулого року за ініціативи громадської ради при Петриківській райдержадміністрації відбувся міжрегіональний науково-практичний семінар «Стратегія розвитку зеленого туризму та народних ремесел на території Петриківського району». Його учасники відвідали Козацьку Січ, хутір Галушківка, Зелену садибу, етнографічний музей. Результатом роботи семінару стала прийнята Резолюція стратегії розвитку зеленого туризму та народних ремесел на території Петриківського району.
Непогано було, якби на цих садибах організували лікування людей екологічно чистими, якісними продуктами бджільництва, а також біоенергетикою вулика. Це б зробило значний внесок у розвиток зеленого туризму в районі і про нашу славетну Петриківку знали б значно більше.
Тим більше, що голова облдержадміністрації Олександр Вілкул зазначив, що петриківський розпис – це візитна картка Дніпропетровщини і всієї України. Це одне з унікальних явищ української культури, створене талантами наших предків і сучасників.
Отже, громадській раді Петриківського району просто необхідно організувати на території району лікування людей продуктами бджільництва.

Андрій ДРОФА, лікар ветеринарної медицини, пасічник, пенсіонер.