Поточний № 4 (1431)

15.04.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Спорожнів наш сад...


14.11.2013

Дерева втрачають останнє жовте листя під дрібним дощем. Здається, можна почути дихання дерев і кущів, які мирно засинають після трудового сезону. А от господарям поки не до відпочинку.

НЕОБХІДНО закінчити роботи із захисту дерев від всюдисущих гризунів і морозів. А після остаточного листопаду уважно оглянути гілки та стовбури. Виявивши гнізда шкідників, що влаштувалися на зимівлю, їх потрібно зняти і знищити, щоб навесні вся ця живність не доставляла вам неприємностей.
Також потрібно зібрати з гілок і під деревами гнилі плоди, що залишилися, опале листя, залишки трави або декоративних рослин, і все це винести за межі ділянки.
Щоб зберегти дерева від морозів, особливо ті, які цього року дали багатий урожай і до того ж зазнавали нестачі у живленні, їх потрібно добре “напоїти”, а потім утеплити, причому до морозів. Але найголовніше - захистити корені, адже вони більш чутливі до знижених температур, ніж надземні частини дерева. Тому гарненько прикрийте пристовбурні кола шаром перегною товщиною 8-10 см, або ж здрібненого сухого торфу, листя, тирси або просто ґрунтом. Цю підстилку, що утеплює, потрібно підсипати так, щоб нижня частина штамба не була прикрита - щоб уникнути випрівання кори в теплі дні. І тільки з настанням стійких заморозків штамб можна закрити повністю, як і все пристовбурне коло.
При підгортанні дерев ґрунтом повинна бути дотримана одна важлива умова: не можна підсапувати дерева із пристовбурного кола. Для цього візьміть ґрунт із вільних міжрядь, а навесні поверніть його на колишнє місце.
Ґрунт під чагарниками варто підпушити та замульчувати перегноєм або компостом. Таку ж мульчу потребують малинники і грядки із садовою суницею. Попередньо їх прогрібають граблями, щоб прибрати опале листя і рослинні залишки.
Для грядок бажано з осені заготовити необхідну кількість родючого ґрунту для висадження навесні розсади овочів і квітів.
Нові посадки полуниці та суниці теж засипте сухим листям і торфом (після замерзання ґрунту).
Весь садово-городній інвентар, що вірою і правдою слугував вам все літо, потрібно вимити, висушити, змазати якимось технічним мастилом і помістити на зберігання в сухе місце до наступного сезону.
Зріжте сухі стебла хризантем, розвісьте їх у сараї, щоб навесні подрібнити і внести в землю - для відлякування палі.
Троянди обрізають і підсипають сухим ґрунтом або торфом на висоту близько 20-25 см. А після морозів ретельно вкривають ялиновим лапником або споруджують навіс із дощок, руберойду або інших матеріалів. Звичайно ж, крім поліетиленової плівки, що неодмінно приведе до прілості рослин. Плетисті і штамбові троянди потрібно пригнути до ґрунту, закріпити шпильками й укрити таким же чином.
Наприкінці місяця хвойні рослини, особливо молоді, потрібно обв'язати мішковиною. Тому що в лютому вони можуть отримати сонячні опіки, які згодом виявляться у вигляді ділянок поруділої хвої.