Поточний № 5 (1432)

25.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

ТОП-5 досягнень 2015 року: сільське господарство Дніпропетровщини


29.01.2016

Аграрії зібрали найкращий врожай зернових за останні два десятки років

У 2015 році Дніпропетровщина зібрала близько 4 млн. тонн зерна. Врожайність склала 32,5 центнерів з гектара. Це найкращий показник регіону за останні два десятки років. Очільник області Валентин Резніченко під час візитів до районів нагородив аграріїв за сумлінну працю.

Відкрився сучасний молокоприймальний пункт у Покровському районі

У Покровському районі на базі кооперативу «Добробут Андріївки» відкрився новий молокоприймальний пункт. Він обладнаний двома охолоджувальними камерами по 5 тонн кожна та має спеціальну лабораторію для визначення якості молока. Новий пункт дозволить кооперативу наростити обсяги заготівлі молока більш ніж вдвічі. Загальна вартість проекту – понад 800 тис. грн. Його реалізація стала можливою завдяки співпраці обласної влади з канадським урядом.

Понад 360 одиниць нової техніки придбали сільгосппідприємства області

Навіть в умовах кризи сільськогосподарська галузь Дніпропетровщини продовжує розвиватися. Підприємства області активно модернізують матеріально-технічну базу. У 2015 році придбали 362 одиниці нової техніки. На сучасні трактори та комбайни витратили майже 163 млн. грн.

Відкрито інноваційний насіннєвий завод

Другий на Дніпропетровщині насіннєвий завод відкрився у селі Зайцеве Синельниківського району. Він виготовляє насіння кукурудзи. На будівництво заводу за інноваційними європейськими технологіями витратили більше 100 мільйонів гривень. Його потужність 5 тис. тонн насіння на рік.

Ціни на хліб були стабільними

Незважаючи на подорожчання енергоносіїв, газу та інших ресурсів, які входять до собівартості продукції, вартість соціального хліба була стабільною. На Дніпропетровщині діє спеціальний меморандум, який не дає цінам «стрибати». Його підписали хлібопекарські та переробні підприємства, Аграрний фонд та Дніпропетровська облдержадміністрація.