03.08.2011
Сьогодні цей злак став завсідником наших столів, хоча якихось сто років тому був екзотичним овочем. А завіз її до Європи сам Колумб.
СВЯЩЕННОМУ злаку інків, який “приїхав” до Іспанії, дали назву «кукуручо» (cucurucho), що означає «гостроверхий капюшон», звідси згодом і пішла його слов`янська назва.
У зернах плодів міститься збалансована кількість білків, жирів і вуглеводів. До речі, серед рослин відшукати білоквмісні не так-то і просто, тому варто взяти на замітку тим, хто намагається їсти менше м`яса: хоча білка в ній в 3-4 рази менше, але це теж непогано. Окрім цього, в зернах є вітаміни С, В, РР, калій і фосфор. При варінні їх кількість зменшується, але близько 20 відсотків все-таки залишається.
Але головна лікарська цінність їстівного «золота» інків не в апетитних «м‘ясистих» зернах, а в тих схожих на паклю світло-коричневих волосинках, що обрамляють качан. Вони називаються рильця. Ми безжально викидаємо їх у відро, а ось фармацевти роблять з них ефективні ліки, які так і називаються, - кукурудзяні рильця. Їх можна використовувати - як свіжими, так і сушеними. Чим же вони такі корисні?
По-перше, роблять жовч менш в‘язкою. Цю властивість варто узяти на замітку всім, хто страждає дискінезіями, хронічними холециститами або просто періодично відчуває тяжкість у правому підребер‘ї.
По-друге, мають м‘яку сечогінну дію, а значить, корисні тим, хто страждає на гіпертонію і набряки. По-третє, сприяють зниженню цукру в крові, тому їх варто приймати діабетикам.
І останнє - кукурудзяні рильця мають кровоспинну дію, тому вони будуть корисні всім, хто страждає кровоточивістю, а також жінкам у критичні дні.
Рильця приймають у вигляді відвару. Заливаєте 3 ст. л. сировини 200 мл окропу, даєте остигнути - і ліки готові. П`ють такий відвар по чверті склянки через кожні 3-4 години, до їди. Курс прийому - 3 тижні. Протипоказань немає.
Напевно, багато хто бачив на полицях супермаркетів поряд із звичними пляшками соняшникової олії інші, в тому числі кукурудзяну, і ставили собі питання: а яка корисніша? Слід сказати, що найкорисніше в рослинній олії - це вміст поліненасичених жирних кислот - тих самих, які вважаються «хорошими» жирами завдяки здатності запобігати утворенню бляшок холестеринів у наших судинах. Так-от у кукурудзяній олії їх майже стільки ж, скільки і в соняшниковій та оливковій. Отже, справа за смаком. Для профілактичного ефекту достатньо щодня додавати у порцію салату 1 ст. ложку кукурудзяної олії.
Кукурудзяне борошно ефективне для видалення комедонів - невеликих чорних крапок на шкірі, що виникають в результаті скупчення шкірного жиру і бруду, що закупорює пори. Для цього 2 ст. л. борошна змішують із заздалегідь збитим білком одного курячого яйця і наносять одержану суміш на обличчя. Після висихання знімають вологим бавовняним рушником, миють обличчя холодною водою і витирають. У більшості випадків для очищення обличчя від комедонів достатньо 1-2 кукурудзяних процедур.
І рецепти в скарбничку!
Запечена кукурудза. 4 качани кукурудзи молочної стиглості, 30 г вершкового масла, 1-2 зубки часнику, 1,5 ч. ложка солі.
У качана відігнути листя, щоб оголити зерна. Листя не обривати. Кукурудзяні рильця відокремити. Вершкове масло кімнатної температури змішати з продавленим через прес часником і сіллю. Масло намазати на качани. Листя відігнути в колишнє положення. Загорнути качани кожен окремо у фольгу. Запікати в духовці при 20°С 1 год.
Салат з кукурудзи і картоплі. Картопля, варена кукурудза, олія, оцет, сіль, цукор, перець.
Картоплю зварити, охолодити, очистити і нарізати тонкими скибочками. Варену кукурудзу охолодити і змішати з картоплею. Заправити салат, викласти в салатницю горою і посипати зеленою цибулею.
Залишить свій відгук