Поточний № 16 (1426)

30.11.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Твій голос вирішить все


22.05.2019

На Дніпропетровщині розпочався соціальний проект «Твій голос вирішить все». Про це у прес-центрі «Відкритого» розповіли Владислав Яцук – заступник начальника управління – начальник відділу у справах молоді Управління молоді та спорту Дніпропетровської ОДА, Лілія Вєрьовкіна – голова ГО «Ти потрібен Україні», координатор проекту, Тамара Кочина – учасниця проекту, психолог Марганецького коледжу НТУ «Дніпровська політехніка» та Олександра Клочко – учасниця проекту, студентка 2 курсу Дніпровського університету ім. А. Нобеля. 

Проект «Твій голос вирішить все» реалізується громадською організацією «Ти потрібен Україні» за сприяння посольства США. Він розпочався з лютого та триватиме до листопада цього року, щоб охопити президентські та парламентські вибори в Україні. Організатори проекту намагаються залучили молодь до участі у політичному житті країни.  Наразі триває перший етап проекту – тренінги. Вони проводяться в ігровій формі, де учасники мають можливість випробувати себе як у ролі виборців, так і «балотуватися» на виборні посади та побути державними діячами.
«Молоді цікаво, тому що після гри вони починають розуміти структуру державного управління та свої можливості брати участь у державній діяльності. Однією з можливостей брати участь у формуванні влади є саме голосування на виборах», – наголосила Лілія Вєрьовкіна.
Залучення молоді до участі у політиці, ухваленні важливих рішень – один із стратегічних напрямків розвитку молодіжної політики в області.
«На сьогодні по Україні участь молоді у громадському житті складає приблизно 2,5-3%, по Дніпропетровській області – близько 4%. Тому, якщо молодь хоче, щоб від неї залежало майбутнє її громади, потрібно розібратися у процесах державотворення, та яким чином вона може на них впливати», – сказав Владислав Яцук.
У формі тренінгів та ігор найкраще засвоюються знання, саме такі методи освіти дають результат. Якщо людина на практиці зрозуміє функціонал депутатів, президента, то вона усвідомить важливість голосування на виборах та, можливо, сама захоче стати політиком.
«Ця гра змушує замислитися, що ти не просто живеш в Україні, ти — це держава. З’явилися думки спробувати себе у якійсь громадській діяльності», — відзначила Олександра, учасниця тренінгу.
Приєднатися до проекту можна через групу в Facebook  «Твій голос вирішує все». Бажаний вік учасників — від 18 років, тобто проект для тих, хто має право голосу. Верхньої межі за віком немає. Тож долучайтеся!