12.09.2019
Швидкоплинне літо вже попрощалося з нами. Але ще є час, аби зберегти зігріті сонцем щедрі дари, аби і взимкубуло чим поласувати і згадати, що вродило у вашому саду і на городі. Вашій увазі – оригінальні рецепти заготівель.
Помідори з яблуками
5 кг помідорів, 12 яблук, 4 ч. л. лимонної кислоти, 300 г цукру, 100 г солі, 5 л води.
Яблука вимити, очистити від шкірки і насіння, розрізати на 8 частин. Помити і простерилізувати літрові банки.
Помити помідори, скласти разом з порізаними яблуками в банки. На кожну банку – 1 яблуко. Додати по 1/3 ч. ложки лимонної кислоти.
Для маринаду у воду додати сіль і цукор, довести до кипіння.
Гарячим розсолом залити банки, залишити на 5-10 хвилин. Злити назад в каструлю.
Закип’ятити і знову залити ним помідори в банках. Закрутити стерильними кришками. Перевернути горлечком вниз, вкутати до повного вистигання.
Мариновані помідори з медом і часником
На три літрові банки: маленькі тверді помідори, головка часнику, 3 ст. ложки солі, 6 ст. ложок меду, 3 суцвіття кропу, 2 листки хрону, 6 листків чорної смородини, 6 гвоздичок, 9 горошин чорного перцю, 2,5 літри води.
Часник порізати поздовжніми пластинками.У помідорів зрізати верхівки, зробити в центрі надріз і нашпигувати часником. У стерилізовані банки скласти хрін, кріп, смородину і помідори. У воду додати перець, гвоздику, сіль, мед, все закип’ятити.
Залити маринадом помідори, прикрити кришкою, залишити хвилин на п’ять. Злити маринад назад в каструлю, закип’ятити. Повторити процедуру 2 рази, після чого банки закатати, перевернути, закутати до повного охолодження.
Помідори в желе
У літрові банки покласти лавровий лист, порізану кільцями цибулю, гвоздику, чорний перець горошком. Маленькі помідори проткніть зубочисткою біля плодоніжки. Наріжте кружечками різнобарвний (червоний, жовтий, зелений) болгарський перець. Покладіть підготовлені помідори і перець в банки зі спеціями. Приготуйте маринад: на літр води 2 ст. ложки солі, 2 ст. ложки цукру, півсклянки оцту 9%-ого. Маринад прокип’ятіть, дайте охолонути, додайте 12 ст. ложок желатину. Почекайте 40-60 хвилин, щоб желатин розпустився. Доведіть до кипіння, але не кип’ятіть. Залийте маринадом помідори, банки накрийте кришками, стерилізуйте годину. Закатайте.
Помідори з вишневим листом
10 кг помідорів, кріп, 60 г кореня хрону, 60 г перцю стручкового солодкого, листя вишні і 20 г перцю стручкового гіркого .
Усі продукти з рецептури очистити й укласти в простерилізовані банки. Приготувати розсіл з 8 л води та 400 г солі, тричі залити помідори киплячим розсолом. Банки укупорить.
Помідори в яблучному соку
Помідори дрібних сортів старанно вимити, проколоти зубочисткою біля плодоніжки і укласти в банки. Двічі залити киплячою водою, витримуючи щоразу по 5-10 хв. Наприкінці залити киплячим яблучним соком із сіллю (на 1 л яблучного соку потрібно 30 г солі), відразу ж закатати й перевернути банки догори дном до остигання.
Огірки в кетчупі
На 2 літрові банки – 2 кг огірків, пачка кетчупу чилі, склянка цукру, 2 ст. л. солі, склянка оцту, кріп, часник, хрін за смаком. Огірки вимити, видалити плодоніжки, нарізати шматками. У простерилізовані банки укласти кріп, хрін, часник, огірки. Залити банки киплячою водою на 20 хвилин, потім її злити.
Приготувати маринад: змішати літр води, кетчуп, цукор, сіль і оцет. Довести до кипіння, залити огірки і відразу закатати кришками, перевернути догори дном, укутати до остигання.
Салат з буряка, моркви і яблук
По кілограму буряка, моркви, яблук, помідорів, цибулі. Також потрібні склянка олії, сіль, цукор. Яблука, буряки та моркву натерти на крупній тертці. Цибулю нарізати півкільцями, а помідори – часточками. Всі інгредієнти змішати і тушкувати в олії протягом півтори години. Після цього гарячий салат розкласти по банках і закрутити.
Фарширований перець
3 кг перцю, кг моркви, 3 великі буряки, 3 цибулини, помідори, сіль. Вимити помідори й приготувати з них томатний сік. Сік варити на слабкому вогні 30 хвилин. Перець, моркву, цибулю й буряк вимити й очистити. У перцю видалити насіннячко. Моркву й буряк натерти на великій тертці. Цибуля нашаткувати. Наповнити перець овочами, укласти в банки, залити гарячим томатним соком і закрутити, перевернути, укутати. Остиглі банки поставити в прохолодне місце.
Салат овочевий з рисом
2 кілограми стиглих помідорів, кілограм цибулі, кілограм болгарського перцю, кілограм моркви, склянка рису, головка часнику, по 3 столові ложки солі та цукру, олії.
Нарізану цибулю і перець обсмажити в олії протягом 10 хвилин. Рис зварити до напівготовності. Помідори нарізати, моркву натерти на крупній тертці. Змішати всі овочі з рисом, додати сіль, цукор і тушкувати протягом 30 хвилин на слабкому вогні. У самому кінці додати пропущений через прес часник. Розкласти овочі з рисом по банкам, закатати.
Салат «Єралаш»
Потрібно по 10 штук: баклажан, ріпчастої цибулі, болгарського перцю, помідорів, 5 зубків часнику, чайна ложка 70% оцтової есенції, 200 мг олії без запаху, 2 столові ложки солі, 4 столові ложки цукру, 1 чи 2 стручки гіркого перцю.
Баклажани нарізаємо кружечками завтовшки один сантиметр, не очищаємо від шкірки, кладемо в підсолену воду, доводимо до кипіння, воду зіллємо. Болгарський перець наріжемо соломкою, гострий перець і ріпчасту цибулю наріжемо колечками, часник подрібнимо, помідори поріжемо. Все змішаємо, додамо олію, цукор, сіль і варимо 40 хвилин, помішуючи. За 10 хвилин до готовності додамо оцтову есенцію. Викладемо салат у стерильні банки і закатаємо без стерилізації. Закутаємо і так залишимо на 5 або 6 годин.
Кабачки в аджиці
Кабачки - три кілограми; помідори - сім кілограмів; часник - сто грамів; перець гострий - дві штуки; перець болгарський - чотири штуки; склянка олії; склянка цукру; сіль - 2 ст. ложки; оцет (9%) - півсклянки.
Кабачки промити, обчистити шкірку, нарізати кубиками. Помідори промити і порізати на шматочки. Часник очистити. Перець гострий тільки помити, серцевину з насінням не видаляти, також потрібно промити і перець болгарський.
Потім перемолоти на м’ясорубці помідори, перець солодкий і перець гострий, а також часник. Отриману масу перекласти в каструлю і перекласти кабачки, розмішати, потім влити олію, додати цукор і сіль, влити оцет і проварити тридцять хвилин з моменту закипання.
Після цього потрібно буде перекласти у готові вже простерилізовані і просушені банки. Закатати лакованими кришками. Стерилізувати консервацію не потрібно.
Шановні читачі! Якщо ви скористалися нашими рецептами заготівель, напишіть нам, що сподобалося вам найбільше. Розкажіть про свої секрети консервування овочів та фруктів.
Залишить свій відгук