Поточний № 5 (1432)

24.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Весна вступає у свої права


07.04.2014

ВИ, напевне, вже визначилися, що саме і де будете саджати та сіяти. Приготували чи ще готуєте грядки під посів. Але не зайвим буде ознайомитися з деякими порадами городників, які вам стануть у нагоді.
Наприклад, ви, можливо, помітили, якщо кілька років поспіль вирощувати на одному й тому ж місці, картоплю, помідори, баклажани, то невдовзі ґрунт стане виснаженим і буде розсадником багатьох шкідників та хвороб.
Понад усе потрібно дбати про правильне чергування культур на ділянці, раз і назавжди засвоївши, що рослини одного ботанічного виду не висаджують навіть по сусідству.
Отже, що сіяти і садити та після яких культур?


Найкращі попередники:
для огірків - помідори, картопля, цвітна капуста, квасоля, білоголова капуста;
для помідорів - морква, огірки, горох, квасоля, петрушка, кріп, селера, кабачки;
для капусти - рання картопля, огірки, цибуля, помідори, морква, багаторічні трави;
для моркви - картопля, капуста, цибуля, огірки, горох, буряки;
для цибулі - капуста, огірки, морква, картопля;
для часнику - горох, квасоля, капуста, кабачки, патисони, гарбузи, цибуля,огірки;
для столових буряків - капуста, огірки, картопля;
для картоплі - буряки, капуста, кабачки, гарбузи, патисони, квасоля, боби, кукурудза, багаторічні трави;
для петрушки - капуста, огірки, рання картопля;
для селери - капуста, огірки, помідори, горох, квасоля.
Дуже велике значення для поліпшення урожаю мають і рослини, що беруть участь у формуванні органічних добрив, на яких ґрунтується органічне землеробство. Це рослини-сидерати. Їх вирощують для поліпшення родючості ґрунту. Важливо знати, що до сидератів відносяться: люцерна синя, люцерна хмелевидна, боби кінські, вика, горошок посівний, конюшина червона, конюшина лугова, грецьке сіно, люпин, буркун білий, еспарцет піщаний, лядвенець рогатий, серадела посівна, гречка їстівна, фацелія пижмолистна, жито посівне, гірчиця біла, живокіст, редька масляниста, рапс тощо.
Сіють сидерати навесні, щоб до висадки розсади вони досить підросли. Розсаду висаджуйте в лунку, не зрізуючи поруч зростаючі сидерати. І впродовж деякого часу розсада росте разом із ними. При такому сусідстві вона буде краще захищена під час нічних заморозків або від занадто жаркого сонця вдень.